enouwe

Kde a jaký kvalitní test se dá udělat na vyšetření minerálů a vitamínů v krvi?

Zdravím, zajímalo by mě, kde v ČR popřípadě jinde v okolních zemích, si lze udělat kvalitní test na vyšetření minerálů a vitamínů v Brně, konkrétně na jeho nízký/vysoký výskyt v těle. Nechci vyš.od praktického lékaře nebo nekvalitních vyšetřoven, předem děkuji za rady

Odpovědi
Drap

Dá se udělat v každé nemocniční laboratoři.

annas

Zřejmě jen jako samoplátce, pokud nechcete k praktickému lékaři. .

Samoplátcovský program

Klientům nabízíme široké spektrum vyšetření na vlastní žádost – bez doporučení lékaře. Lze tak vybírat z řady metod, které poskytují naše laboratoře.

"Na odběr krve či doručení vzorku moči není třeba se objednávat. Krev vám odeberou odborní pracovníci na kterémkoliv z našich odběrových pracovišť. Platba za požadované vyšetření se řídí dle aktuálního ceníku.'

V odkazu si najděte Jihomoravský kraj

https://www.syn­lab.cz/pro-verejnost/pre­ventivni-vysetreni

V odkazu píše lékařka, že vyšetření základních minerálů stálo v roce 2017 Kč 20 za jeden ninerál, u vitamínů je to v řácu několika set korun

Pokud máte nějaké problémy, zkuste napřed praktického lékaře.

ttps://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/rozbor-krve-na-vitaminy-a-mineraly-229902

ivzez

U nás žádné nekvalitní „vyšetřovny“ neexistují,
všechny laboratoře pracují stejně kvalitně.

Můžete si sice sám nechat provést laboratorní vyšetření, ale podle mne
je mnohem rozumnější spolupracovat s praktickým lékařem, který zná Váš
celkový zdravotní stav. Díky tomu ví, na co by se měl v testech zaměřit.

Dejme tomu, že zjistíte, že máte v krvi dostatek minerálů i vitamínů.
Jak z výsledku bez lékaře poznáte, kam máte směřovat dále?