mosoj

Kartáčová střela je mně známá, ale co to byla řetězová střela ?

Nejlepší odpověď
Drap

Používlo se kdysi hlavně v námořních soubojích. Koule s přidělaným řetězem sloužila k přerážení ráhen na plachetnicích.

Další odpovědi
Kepler

Domnívám se, že se jedná o dvě koule navzájem spojené řetězem, které po výstřelu z děla kolem sebe rotovaly. Měly docela devastující účinek. Někde jsem o tom četl, ale už si nevzpomínám kde.

Lamalam

Technická zajímavost: na sklonku II. světové války používali Britové letecké pumy spojené řetězem pro bombardování odpalovacích ramp střel V1.