loosi

Kape mi bojler, ale pouze v době „levného“ proudu, když ohřívá vodu. Nevíte čím by to mohlo být?

Kape u ventilu s teplou vodou. Díky moc
Doplňuji:
Kape celkem dost a nikdy před tím to nedělal…

Nejlepší odpověď
Sůwa

Pravděpodobně kape z bezpečnostního ventilu a to je v pořádku, protože jen vyrovnává tlak uvnitř bojleru. Mně to tak kape taky, na vyústění ventilu je dobře nasadit hadičku. Páčkou ventilu je nutno občas pohnout, aby nedošlo k jeho zablokování vápenatými usazeninami.
Doplňuji:
Mně začal kapat taky až po nějaké době, ale pokud je to z bezpečnostího ventilu a jen při zahřívání vody, nic se neděje, dej tam hadičku. Případné další dotazy dej do diskuze.

Další odpovědi
jmhad

Tohle neřeš.Vzpomeň na fyziku ve škole,kdy jsme poznali,že věci se teplem roztahují.A proto i voda nabývá při ohřívání na objemu.Proto je u každého boileru na přívodu studené vody nainstalován ventil,který při přetlaku,který vznikne při ohřívání vody,tuto upouští mimo.Ten ventil má zpravidla takovou zahnutou trubičku.Když to kapání vadí,stačí na ni nasunout hadičku,pasuje tam benzinová z auta a odvést to někam do kanálku.Že to kape jen někdy? V tom boileru je trochu vzduchu a jemu nějakou dobu trvá,než se dosáhne toho přetlaku,na který je ventil nastaven.No a když budu tu teplou vodu používat,tlak v něm se sníží a voda nekape.
Když ji neupouštím,řekněme hodinu,tak bude kapat.Ale je to normálka.

anonym

Tak takový problém jsem měl i já. Na to konto,že mi kape bojler při nahřívání,jsem koupil nový,proto že jsem si myslel,že ten starý je už odepsaný,ale za nějaký čas se to uklidnilo,starý ohřívá bez problému a nový je uložený ve sklepě.Příčinu jsem nenašel!

cukrar

únava materiálu a normální jev…
proto tam bývá přepad…