Kapající bojler

Chci se Vás zeptat co může být příčinou kapajícího bojleru starého 10 let.Je tam někde těsnění které by šlo vyměnit nebo je už prorezle těleso ? Děkuji za radu.Nechci se v něm hrabat!

Nejlepší odpověď
anonym

nejlepsi je ho vymenit,i kdyz ma nerezovy plast coz u starsich typu nebylo praskne a pak voda kapat nebude,ale potece proudem,ja to zazila nedavno,
Doplňuji:
Miroslavste ja to zkusim,za vysledek neručim

Další odpovědi
Miroslavst

Hold budete se muset mrknout, jinak to nezjistíte. Může to být prasklé, prorezivělé, ale i jen těsnění. Bohužel. takže šroubovák, nějaký ty klíče a s chutí do toho.
PS: Buraku, prosím piš s diakritikou (háčky čárky). Dlouho mi trvalo, že máš na mysli plášť, říkal jsem si nerozový plast jsem ještě neviděl :D

fira

Sundej ho ze zdi a vyhoď.10 let není moc ale taky záleží na tom jakou máš vodu Myslím tím PH.Ten tvůj je určitě prorezlej a já vím že opravujou pouze po elektrické stránce.Ještě snad že by ti kapal pojišťovák ale to ti asi nemusím vysvětlovat.

vecernice

Na většině bojlerů je dole příruba.To odšroubuj a zřejmě bude v háji těsnění.To by byla ta lepší varianta.Horší by bylo,kdyby byl prolezlej už pláštˇ.Jinak dalším problémem je ,že se ta voda může dostat do elektriky a bude to vyhazovat pojistky.Tělesem to nebude,to už by podle mě vyhazovalo.Tolik ze života bojlerů.

panenka

Na tohle jsem si před půl rokem volala opraváře bojleru.Měla jsem tehdy bojler značky Gorenje 120 a taky mi to začalo kapat večer. Volala jsem opraváři a ten mi řekl že přijede až ráno a tak jsem vymyslela aby mi to tak nekapalo oddělat poklop a přelepit to izolepou moc na dlouho mě to nevydrželo a za chvíli to začalo znovu kapat ráno když přijel opravář jsem se ho ptala čím to je a zeptal se mi jak dlouho ho už mám a já jsem mu před půl rokem než jsem si kupovala nový řekla že ho mám 5 let a on mi řekl že pokud už ho mám 5 let tak že už je po něm a že se nevyplatí ho spravovat.A tak jsem bojler pak odvezla a nechála si přišroubovat nový to je můj zážitek s bojlerem.

elektrikář

Na 90 procent bude prorezlý. Nechte jej vymněnit. Za tu dobu v něm bude usazená spousta vodního kamene.Jistě jste jej nečistil. I kdyby to bylo jen těsnění jak se s šrouby hne povolí to někde jinde.Když jsem jednou z bojleru vydoloval 2 kýble špíny sehnal těsnění přestal jít termostat .Pokud teče vypněte jej jinak budete doma potmně.
Doplňuji:
Byl prorezlej a díru zacpával ten kámen. Když jsem vše zapojil zašrouboval začalo to vyhazovat pojistky.

ReHu

No, a kde to kape? Odkud?