Nenaplněný

Šroubovák s označením PH ?

Na jaké šrouby se používá šroubovák s označením PH. Zdá se mi, že jej lze použít i jako šroubovák křížový?

Nejlepší odpověď
Hlada

Jsou dva druhy křížových šroubováků.
PH – Philips – jednoduchý kříž
PZ – Pozidiv – dvojitý kříž

Další odpovědi
Rocky

Ano PH je jednoduchý kříž, lze jej použít jako křížový, ale jen pokud je to jednoduchý kříž pokud by na vrutu nebo na šroubu byl dvojtý je potřeba použít PZ jak psal kolega předemnou.
Pokud se nepoužije, může se stát že se strhne kříž.
Ale to už záleží na každém co použije.

Sůwa

Zjednodušeně se oběma říká křížový, ale při záměně se snadno strhne, jak již bylo výše napsáno. PZ- pozidrive se používá u vrutů, do průměru 3mm PZ 1; 3,5 – 5 mm PZ 2; 6 mm PZ 3. Ještě větší vruty bývají se šestihrannou hlavou – podstavcové. PH- philips je u šroubů a černých vrutů do sádrokartonu ( PH 2 ), ale používá se i u maličkých šroubků od PH 0 po velké PH 4.

venkovan

Na křížové šrouby které nemají uvnitř ještě jeden drobnější kříž. Dí se ríci, že srouby a vruty které mají na rovné ploše mezi zářezy vyražen ješty symol kříže, tak tam se používahí šroubováky PZ, které jsou bez tohoto kříže tak PH a aby to nebylo jednoduché – tvary křížů mají i různé tvary špičky, takže je třeba vybírat i podle toho.