eva892

Co s problémem s nahříváním bojleru?

mám otázku ohledně bojleru. Nenahřívá dostatečně přesto, že je nový. Má 120 l a nahřívá se na noční proud, máme ho nastavený na nejvyšší stupeň ohřevu. Starý bojler nahříval bez problémů.

Nejlepší odpověď
brillant

Doba ohřevu 120 l bojleru je cca 4 hodiny, nechal bych si odborníkem překontrolovat el.instalaci pro bojler vč. HDO. Závad může být mnoho.

Další odpovědi
mosoj

Problém bude spočívat v tom ,že dodávka „nočního“ proudu není dodávkou vcelku ale je to řízeno dálkově HDO podle momentálního zatížení sítě. Takže par hodin je zapnut v noci pár hodin ve dne. Boiler se nestačí nahřát na požadovanou teplotu a mezi tím máte spotřebu teplé vody a po druhé se zase nezahřeje. Tento jev se ještě prohloubí, pokud nový boiler má menší příkon než ten starý což je velice pravděpodobné.

cukrar

eva, dokážete zjistit, zdali se po celou dobu ohřívá, nebo se rozsvítí kontrolka třeba na půl hodiny, pak zhasne, pak znovu rozsvítí.
Minulý měsíc jsem řešil podobnou závadu u boileru Dražice, dva roky starý.
Jelikož se začalo z úsporných důvodů dovážet jiný termostat a jiná teplotní pojistka (víte odkud to bylo?), docházelo k ohřívání kontaktů a vypínaní pojistky přetopení.
Pokud je možnost , sundat kryt ze spodu, koukněte na kontakty, zdali nejsou ohořelé..
Výměna termostatu a pojistky včetně kabeláže vyjde na 500Kč. (jen matroš)

eva892

Takže předpokládám, že jediným řešením je napojit ho na normální proud?

gepik

S nočním proudem problémy nebývají, jde dostatečně dlouho 12 i více hodin denně, Bud máš vysoký odběr teplé vody-pak ti celodenní provoz pomůže. Nebo špatně nastavený termostat či zapojený kotel. Tady bych začal hledat.