Nasťa007

Kamarádka se nedostala na obor, který chtěla. Může jí škola přestup neumožnit, dokud nebude mít ukončený 3. ročník?

Ahoj, kamarádka se nedostala na obor aranžér a místo toho ji vzali na truhláře. Momentálně řeší přestup, bohužel jí sdělili, že nesplňuje podmínky. A to nedokončené studium SŠ. Chci se tedy zeptat, zda je možné, aby toto škola provedla a zda má právo na to, aby změnu oboru povolili až po úspěšně dokončeném 3. ročníku. Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Platí toto:

"Podle školského zákona může žák v průběhu středního vzdělávání požádat o přestup do jiné střední školy, změnit obor nebo přerušit studium.

Žádost o přestup musí být písemná a je-li vám méně než 18 let, musí ji podepsat i vaši rodiče. Při přestupu můžete také absolvovat rozdílovou zkoušku, ve které prokazujete své znalosti z minulého studia.

O tom, zda vás nová střední škola přijme a do jaké ročníku budete umístěn, rozhoduje její ředitel. "

https://www.in­foabsolvent.cz/Ra­dy/Clanek/2

V odkazu se dovíte víc. Ale zřejmě nemáte 18 roků, musí vyřizovat rodiče. Napřed se musíte obrátit na novou školu atd.

Další odpovědi
Drap

Jak vidíš, tak to možné je, když to tak škola udělala

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

da ny

Kamarádka má možnost pokusit se požádat o přestup, pokud splňuje požadavky/podmínky školy. Právo na přestup nemá.