kamarád a přítel

Jaký je mezi těmito pojmy rozdíl?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Původně šlo v podstatě o synonima, jen s tím rozdílem, že slovo kamarád bylo hovorové a přítel spisovné.
V užším smyslu měl možná přítel trochu větší citový význam, byl to někdo velmi důvěrný.

V dnešní době se význam slova „přítel/kyně“ trochu zúžil na člověka, s nímž udržuji intimní vztah.

Podle mne je to trochu škoda, protože i pro toto má čeština dost výrazů.

Další odpovědi
roxy52

Kamarád většinou bývá,ten který bude s tebou,když budeš mít úspěch a budeš stoupat ke hvězdám, a přítel je ten,který bude s tebou i když zrovna budeš padat na dno.

Michal

kamarád jde kolem,přítel, vedle vás

kenyrts

Dříve slovo „přítel“ podle mého názoru mělo takřka výhradně význam „kamarád“, ale bylo o něco honosnější. Ani snad ne „trošku víc“, ale znělo to vzdělaněji. Pro člověka, ke kterému mám hluboký citový vztah, bych (i dříve) použil slovo „kamarád“. „Přítel“ by byl někdo, koho si hluboce vážím, ale mám ho rád spíše rozumem než srdcem

panenka

kamarád je kluk s kterým se bavíš o běžných věcech o práci,přítel je ten co jsi mu oddána více než přátelsky chodíte spolu,spíte spolu,jste k sobě více otevřenější ve vašém vztahu

jaja1999

kamarad je bavič ktery k tobě nic necítí
přitel je ktery tě marad a milujetě
:)