Kelt

Mezi které slovní druhy zařadit slova, jako jsou: ano, ne, možná, snad a podobně?

Pokud se jedná o slovní druhy, které se skloňují, jako podstatná jména, přídavná jména, zájmena, číslovky, nebo časují, jako slovesa snad jsou to slova ohebná, tak tam je to jasné. Možná i příslovce, Protože se můžeme ptát Kdo co? Kolik, jaký, jak, nebo Kdo dělal? Na příslovce se ptáme Jak? dobře, špatně a pod.
Pak jsou předložky, to by taky šlo, spojky spojují věty,. A pak jsou částice a citoslovce A jak to poznat jak se na to ptát. Hurá, ejchuchu, ty vole – to jsou snd citoslovce. Ale ano, ne, snad Kdo ví? . to si nejsem jistý. Asi bych těchto slov našel více, takže i když možná mám Pravidla českého pravopisu, určitě nejsou aktuální, tak bych uvítal odkaz na internetovou stránku. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba si uvědomit, že existují slova lexikální, lexikálně gramatická a gramatická . Ve větě mají určenou platnost, která může být někdy neobvyklá. Např. Tvé „ach“ mě dojalo. Zde je citoslovce podmětem.

Projděte si, co je význam slov,.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:1DuC­p6P2C_kJ:www.sou-dubska.cz/files

Na citoslovce nebo částice není možné se vždy ptát, poznáte podle významu. Citoslovce a příslovce jsou totiž slova lexikální – co vyjadřují – city, nálady, stavy atd. Příslovce -. místo, čas, způsob atd. Zde pomohou např. tázací zájmena.

Částice, předložky, spojky jsou slova gramatická, mají význam ve spojení s jiným slovem. Co vyjadřují částice – viz odkaz.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8C%C3%A1sti­ce_(slovn%C3%AD_druh)

Ostatní jsou slova lexikálně-gramatická – mají slovní význam a ve větě různé gramatické tvary. Jsou ohebná a na ně se ptáte, např. pádovými otázkami.

Když si potřebujete ověřit slovní slovní druh, najdete v internetové jazykové příručce.
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/

Jinak jde o učivo 1. ročníku SŠ. Žáci se učí rozlišovat uvedené druhy slov, jejich postavení ve větě atd.

Další odpovědi
quentos

Jsou to částice, konkrétněji tzv. částice odpověďové. http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=7419