mosoj

Kam to směřuje?

Německo a Francie podepsali smlouvu, která z nich v podstatě dělá jeden superstát!! Vše bylo dojednáno tajně a zvěřejněno až po podepsání smlouvy, francouzským ministerstvem zahraničí. Média se informacím o tomto činu vyhýbají!!
Jaký to bude mít dopad na zbytek EU?

https://www.casopis-sifra.cz/evropa-dostava-dalsi-ranu-nemci-vytvorili-s-francouzi-jeden-velky-superstat-tajne/?fbclid=I­wAR2lEUhugHBhV7wi­Li5IvtvaXPmhzGHLrrMD4­iNQd9ktOowX0RxaS­Xkn6_0

Nejlepší odpověď
dubraro

K větší integraci Francie a Německa. Tím se nikdo netají.
Německo má peníze, Francie dluhy.
Německo prakticky nemá armádu, Francie má i atomové bomby.
Německo má větrníky, Francie atomové elektrárny.
Německo vojensky nebere nikdo vážně, Francie je stálým členem Rady bezpečnosti OSN.

Další odpovědi
Drap

Jaký dopad? Ovládnutí zbytku Evropy, hospodářsky, vojensky i politicky.

Kryšpín

Směřuje to k blahobytu, V roce 1918 měla prsty v tom aby nepokračovala další silná země Rakousko-Uhersko, v roce 1938 předhodilo Československo Němcům jak předkrm a nýní mají s Německem společnou politiku k integraci Evropy.

Kepler

Nějaký odkaz by nebyl?

Díky za odkaz. Tak ono to bylo zveřejněno několik dní před podpisem, ale to není podstatné. Pokládám to za přirozenou snahu ochránit vlastní zájmy, podobně jako v případě Visegrádské čtyřky, jak správně připomněl Mc Merkurion. Myslím ale, že to není nutné dramatizovat, nejde o žádné velmocenské snahy. Oba státy jsou nadále součástí EU a přiznejme si to – jsou i jejími tažnými koňmi.

Mc Merkurion

… a Visegrádská čtyřka je co ??? https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Visegr%C3%A1dsk%­C3%A1_skupina

zjentek

Smeruje to do riadnej riti, pomože iba sa z tadialto velmi rýchlo vyjebať! Lenže, kam? Na svete zme v pasci. ;)

mosoj

Kepler, jenom pohádky pro obyčejné lidi. Tady máš ještě jeden.https://www­.novinky.cz/zah­ranicni/evropa/495188-berlin-a-pariz-maji-zodpovednost-za-evropu-rekl-macron-a-podepsal-s-merkelovou-smlouvu.html

mosoj

https://sptnk­ne.ws/k6M7