Hufnágl

Kam se poděje tma, když se v místnosti rozsvítí?

===
Aspoň nassin dal odkaz, kde se …

Nejlepší odpověď
aliendrone

Hledej, Šmudlo! Nápověda > Schovává se rovnou za zmizelým prázdnem ze sklenice, když ji naplníš. ;) :D :D

Další odpovědi
Emefej

Zůstane tam, ale nebude vidět.

Kepler

Bleskurychle se stáhne, kam slunce nesvítí,
nejčastěji do řiti.
do dírek v zásuvce, do zásuvek v nábytku
do všech temnot v příbytku.

cochee

Ptáš se na něco – tmu – , co ve své podstatě znamená nepřítomnost něčeho jiného, zde fotonů ve viditelném spektru světla. Obdobné otázky: Kam se poděje v pokoji zima, když se zatopí? Kam se poděje vakuum, když do něj vpustíme plyn? Otázky, zlob se či nezlob, hodné předškolního děcka.

zjentek

Když vyjde světlo, tma jde spát. Zjenteck. (;

dubraro

Járovky ji pohltí.

marci1

Tmu pohltí světlo. 🙂

Zavři oči a uvidíš ji… schovává se tam vždycky.

ivzez

Co takhle originálnější otázku?
Tuhle položili jeden divák v Horníčkově odpovědně.

Že, Emefeji?

__
Po Nassinově odpovědi a doplnění otázky:
Já jsem to viděla v televizi, kdy na Horníčkovu odpovědnu (teď nevím, jestli v kavárně Vltava nebo v Redutě) vzpomínal Jiří Suchý.
(Vyprávěl tam i o divadle Na zábradlí, počátcích spolupráce s Jiřím Šlitrem, > moc pěkný zajímavý pořad…)

Midoc

Ztratí se.

dudu

Tma existuje stále. Vyskytuje se všude tam kde se nenalézá atomární hmota. Světlo které vnímáme jsou lidským okem viditelné fotony odražené od hmoty. V místech kde není hmota bude proud fotonů prolétat okolo nás aniž je spatříme.

annas