Fly

Kam napsat svou adresu na obálku?

Dobrý den. nejsem si docela jistá, kam mám napsat svoji adresu na obálku. Vím kde je adresa adresáta, ale nevím kam napsat tu svou. Slyšela jsem, že do levéo horního rohu na přední straně, al enejsem si tím tak jista. Děkuji.
Jinka, prosím vás,kolik stojí známka, když posílám dopis normálné v rámci České republiky? Děkuji!

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Milý Fly,
vše potřebné najdeš na stránce www.cpost.cz
ale jinak, adresa odesílatele se píše do levého horního rohu zásilky. Je přípustné i dozadu, ale do levého horního rohu je doporučená a daná.
Jinak dopis je rozdělen takto:
standardní psaní do 50g a velikosti 23,1×16,4×0,5cm stojí 10,–Kč
nestandardní psaní délka 50cm, šířka 35cm, výška 5cm a dále dle hmotnosti
do 50g=12,– do 100g=14,– do 500g=18,– do 1kg=24,– a do 2kg=38,–Kč