Zvědavý

Jak poslat dopis do Itálie??

Asi hloupá otázka ale já jsem z generace která vyrostla už na SMS a chytrých telefonech a nikdy jsem dopis neposílal (kor ne do Itálie) jednoduše nevím jak postupovat. Prosím vysvětlíte mi to tu někdo?? díky
Víte chtěl bych poslat dopis jednomu významnému italskému sportovci…

Nejlepší odpověď
cochee

Na obálku napiš adresu tak, jak je v Itálii zvykem (to si jistě vygooglíš, pokud nevíš) a pod adresu doplň ještě řádek se slovem ITALY (hůlkovým písmem). Pokud má obálka předtištěné „chlívečky“ pro PSČ, zásadně ponech volné a italskou obdobu našeho PSČ do nich nepiš, napiš do adresy tak, jak je v Itálii zvyklostí. Pak máš nejjednodušší zajít na poštu, kde ti úřednice dopis zváží a rovnou ofrankuje a ty zaplatíš, jinak můžeš nakoupit známku podle ceníku České pošty a vhodit dopis do schránky.

Další odpovědi
gecco

  1. napíšeš dopis
  2. vložíš jej do obálky a zalepíš
  3. na obálku napíšeš adresu

4.a pokud bude dopis do 50 g a bude stačit ´obyčejný´ dopis, nalepíš známku 25 Kč a vhodíš do poštovní schránky
4.b bude-li dopis těžší a nebo zvolíš jiný druh zásilky (třeba cenné psaní), podej dopis na přepážce pošty

ReHu

Na obálku napíšeš do pravého spodního rohu adresu, zajdeš na poštu, tam ti prodají poštovní známku ve správné hodnotě, ty ji nalepíš do pravého horního rohu a vhodíš do poštovní schránky.
Nebo ji jen předáš pracovnici za přepážkou a zaplatíš.

😁 😁 😁

Klaproth

Napiš dopis, dej ho do obálky a tu zalep. Zajdi s ním na poštu a na vše se tam zeptej. Hodná a ochotná paní za přepážkou ti se vším pomůže.