Avatar uživatele
TheDumpling

Kam na výlet po Čechách s partou kamarádů?

Napadlo mě, že bychom někam vyrazili s partou vlakem nebo busem a pak chodili po nějakých turistických trasách apod. Chtěl jsem se ale zeptat tady vás, zda máte nějaké tipy na jednodenní (max. dvoudenní) výlet v Čechách (ideálně Středočeský kraj, ale vůbec nemusí být), který by neprobíhal jen ve stylu chození z bodu A do bodu B (tomu se samozřejmě nebráním, pokud je to k nějaké památce či přírodní zajímavosti apod.).

Také jsem od někoho slyšel nápad hodit si šipkou na mapu a vyrazit někam úplně náhodně, jaké máte popř. zkušenosti či názor na tohle?

Díky za všechny odpovědi.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? paul1, dust8 před 286 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Pokud jsem něco takového plánovala, věděla jsem, co koho baví. Návštěva historických památek /hrady, zámky, muzea). Nebo především příroda, turistika. Její náročnost apod., spojená s koupáním. Svačinu s sebou, nebo oběd/večeře v restauraci/gas­troprovozu?
S ohledem na zájmy výletníků. Ty lidi znáte Vy, já ne.
Kolik hodin jste ochotní věnovat cestě (do 2 hodin, nebo sedět ve vlaku 5 hodin na jedné cestě).
Proto si myslím, že nejlépe byste měl trasu, téma výletu naplánovat sám a po společné domluvě s kamarády. Vyhnete se rozčarování/zkla­mání z jejich strany. Tady bych radu ani inspiraci nehledala 😉

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Samtibalfars

Doporučují Písecké hory. Stezka zlatokopa (důl Havirky a Mehelnicky potok), kde si můžete vyzkoušet rýžování v potoce pak juknout po lese, kde je fajn jezero; v okolí je několik pergol, kde můžete večer něco oslavit, a další…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
terry

Souhlasím s da ny.
Jinak ale tady je vše poměrně blízko a možnosttí mnoho.
Namátkou Adršpach, okolí Třeboně, rozhledna na Velké deštné, …
Někdo hledá ispiraci k výletům tak, že třeba jezdí po rozhlednách. Větščinou to lze spojit i s pěším výletem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Prvně, hodit šipkou na mapu je skvělý nápad. Budete mít vzrušení z dobrodružství, nevíte, kam skončíte a co objevíte. Ale měli byste mít nějaký plán nebo přípravu pro všechny druhy destinací, do kterých byste mohli dorazit.

Co se týče tipů na výlety po Čechách, tady je jich pár:

  1. Karlštejn: Hrad Karlštejn je historický klenot a je dosažitelný vlakem z Prahy. Můžete se procházet po okolí a obdivovat tu krásnou přírodu.
  2. Křivoklát: Další vynikající hrad v Čechách. Okoloní hradu je rovněž úchvatné se spoustou místa na piknik a procházky.
  3. Kutná Hora: Známá pro svůj Ossarium ( kostnici ) a St. Barbara katedrálu. Můžete také navštívit historické středověké stříbrné doly.
  4. Český ráj: To je národní přírodní rezervace v České republice. Najdete zde krásné přírodní skalní útvary, skalní hrad a spoustu přírody.
  5. Šumava: Pokud jste ochotni jít trochu dále, Šumava je jedním z nejlepších míst pro pěší výlety v Čechách. Je tam spousta tras a úchvatná příroda.
  6. České Švýcarsko a České středohoří: Jeskyně, soutěsky, rokle a úžasné výhledy na krajinu – to je to, co můžete očekávat, pokud se rozhodnete pro túru v těchto oblastech.
  7. Plzeň: Pokud máte chuť na městský výlet, Plzeň je město, které stojí za návštěvu. Tam můžete navštívit Pilsner Urquell pivovar nebo se projít po starém náměstí.

Nakonec bych řekl, že hlavní je být spolu a užívat si cestu, ať už se rozhodnete vzít na jakoukoli cestu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Vzhledem k tomu, že já i známí kteří by přicházeli do úvahy lovíme keše (geocaching), tak je plánování daleko jednodušší. Jelo by se tam, kde jsou zajímavé keše a kde je k tomu nějaké pěkné prostření nebo památky. Místa kam jet nám nikdy nedojdou, staré keše pomalu mizí a nové pomalu vznikají – a Česko a okolní státy jsou dostatečně velký prostor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Záleží na počtu účastníků, jejich věku , zájmům a kondici. Dále na místu, odkud chcete vyjíždět, ale nyní je možné si koupit jízdenku na týden, nebo 14 dní. Někoho lákají hory, vysokohorská turistika, další jezdí na kole, jiní sjíždějí vodu. Doporučoval bych se sejít, každý by měl napsat návrh a pak byste měli o tom všichni rozhodovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kajanek

Český ráj je prima… jak historie (zámky), tak příroda, pěkné výhledy a celkově, neznám lepší lokalitu na výlet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Kdysi, za mého mládí byl pro nás – partu kamarádů výborný výlet do Zruče nad Sázavou 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
balkan

Náhodné výpravy jsou super :) Rádi a často praktikujeme. Co se týče různých metod, jak určit směr nebo dopravní prostředek, pár tipů je tady na konci článku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jiola

<a href=„https:/­/forum.gtarca­de.com/topic/157291“>­.</a>

Avatar uživatele
jiola

[url=https://fs­af.gtarcade.com/to­pic/157291].[/ur­l]

Avatar uživatele
jiola

asfgasg

Nový příspěvek