Pokročilý

Kam na dovolenou mimo civilizaci?

Kam byste vyjeli na dovolenou co nejdál od civilizace, co nejvíc odříznutí od měst a lidí, na tůru do přírody, spaní ve stanu,... pokud byste měli rozpočet např. jako na dovolenou v chorvatsku u moře? Mám už několik nápadů, ale zajímají mě vaše nápady a tipy.
Doplňuji:
Já právě zvažuji Bělorusko, ale Rumunsko by bylo určitě taky zajímavé.
Myslíte, že by v albánii bylo bezpečné přespávat ve stanu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ještě tak před rokem bych ti doporučil Ukrajinu - poloniny.
Nyní - Rumunsko, Fagaraš. Nebo Bulharsko, Rila.
;-)
A ten rozpočet na dovolenou v HR si necháš ´na příště´...
;-)
Doplňuji:
Lamalam - takhle to vypadá, že jsme se tím Rumunskem toulali spolu...
;-DD

Další odpovědi:

Zlatý

Hory v Rumunsku nebo na západní Ukrajině. S větším rozpočtem třeba Špicberky, Island , Grónsko.
Doplňuji:
Gecco, už zase o půl sekundičky.

Stříbrný

Mockrat zodpovezeno.

Albanie, jedna z nejvic fascinujicich zemi v Evrope.
Doplňuji:
Pri dodrzeni zakladnich pravidel (v horach napr. jidlo a odpadky daleko od stanu kvuli medvedum, zajistit a prohlednout stan a spacak kvuli hadum...) je v Albanii zcela bezpecne spat ve stanu. Naopak, z duvodu toulavych psu, obdobne jako treba v Rumunsku, je to i vhodne, jinak leckde lze spat ciste pod sirakem. Kdyz se zeptas prvniho mistniho, rad s tebou pokeca (obvykle nebude umet zadnou rec, kterou budes znat ty, zvladne italstinu a nekteri nemcinu) a i kdyz nepochopi, proc nechces spat pod strechou, ukaze ti misto, kde muzes rozlozit stan.
Albanie je krasna a na nase predsudky relativne civilizovana zeme, ktera te ale mockrat prekvapi.

PS: pokud potkas ve Fieru a okoli nacelnika policie se slunecnimi brylemi Relax, zeptej se ho, jestli je nema tri roky a pokud jo, s kym je vymenil :D

Stříbrný

Mám za sebou několik expedic na Sibiř, Kazachtánu,Nevady (USA) , Aljašku, Island, albánie, gruzie, atd...
Akorát nečekej že v těhle zemích bude teplý moře a 35 stupňů

Zlatý

Třeba Finsko, Norsko

Diskuze k otázce

Stříbrný

Agneta

Lamalam >>> na Islandu je nejtepleji (oproti Špicberkům a Grónsku)- a to v horkém létě maximálně 14°C, naprosto vyjímečně i 15, takže jen se speciálním stanem !:DDD

Zlatý

Lamalam

Děkuji za informaci. Na Islandu jsem byla 2 krát. Největší teplo jsem tam zažila 24°C.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.