paul1

Kam bude pokračovat vývoj člověka?

Počas evoluce člověka se naši předkové postupně vyvíjeli z předchůdců např. na:
Homo habilis (člověk zručný), Homo erectus (člověk vzpřímený), Homo neandrtalis
(člověk neandrtálský), člověk rozumný (Homo sapiens). Bude pokračovat na Homo infallibilis (člověk neomylný) ?
Zatím je v tomto směru člověk tvor nedokonalý a to v dost velkém počtu. Nechá se
oblbnout politiky, podvodníky, různými hoaxy atd. Je něco jako Homo hoax veris, rep. Homo oblb veris. Bude i Homo oblb imunis, resp. Homo hoax neveris? 🙂

Doplňuji otázku:
Už se mi párkrát stalo, že jsem naletěl na hoaxy, některé jsou udělány opravdu kvalitně, jsou i s podpisem a odvolávkami na zdroj.
Při hledání dalších informací jsem našel toto:
https://www.do­tyk.cz/magazin/ho­mo-nouveau/

Nejlepší odpověď
aliendrone

Domnívám se, že biologická evoluce člověka je na svém konci. Tím, že organismus dosáhl stádia „inteligentní“ je biologický evoluční proces završen. Nyní se evoluce přesune do techologické sféry (vznik AI a její následný vývoj), která z evolučního hlediska slibuje nesrovnatelně LEPŠÍ perspektivy.

Scénářů „co bude nadále s člověkem“ je mnoho. Osobně se mi zdá jako nejlogičtější ten katastrofický (AI lidstvo vymdlí), ale existují i optimističtější. Kupříkladu že člověk se postupně sám změní (kyborg) a nakonec s AI „splyne v jedno“. 🙂

Další odpovědi
orwell

Viděls film Planeta opic? Tak tam to máš.

Filip84

To, co popisuješ, jsou domněnky, theorie, sice možné, ale pořád jenom domněnky, evoluční theorie není factum.

Pokud jsi přesvědčen o tom, že se člověk (lidstvo) někam vyvíjí, odpovíš si na otázku sám.

Já Ti na ni odpovědět nemohu, protože o tom – prostě a jednoduše – přesvědčen nejsem. Člověk je, co je nám tedy alespoň známo, pořád stejný.

Ano, je vyšší, teď, pár desítek, maximálně stovek, let, protože má hodně bílkovin. Ale mentálně jsme na tom pořád stejně, jako před tisíci let.

Takže: nikam, člověk, jako lidstvo, se bude pořád točit v kruhu. Tato civilisace také jednou zanikne, zase bude – nějaké – období temna, a pak bude, zase, nějaká jiná civilisace. Jako mnoho, mnoho a mnoho před tou naší. Proč by tomu, proboha, mělo být jinak? 😃

da ny

Někdy mám pocit, že k zakrnění, skrčenině a omezenosti (především díky přijímání vnějších vlivů).

Homo sapiens sapiens
Od Neandrtálce se současný člověk trochu liší 😉 Jestli zůstane „moudrý“, lze těžko odhadnout. 😉
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Clov%C4%9Bk_mou­dr%C3%BD
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Evoluce_%C4%8Dlov­%C4%9Bka

U člověka ve vyšším vývojovém stádiu se mění velikost obličejové části. Zmenšuje se obličej, velikost čelistí, počet zubů (28 i méně).
Delší chodidla, z nedostatku chůze.
😉
Marťan, nový druh člověka
„…evoluce nebude biologickou otázkou, ale umělou záležitostí. „“
https://www.id­nes.cz/technet/­veda/kyborg-robot-clovek-homo-sapiens.A210826_163­730_veda_vse

zjentek

Měli bychom usilovat o to, aby nabité poznatky se udržely v našich mozcích až do konce jejich životnosti a neztrácely se odtamtud mnohem dříve jako dosud. To bude definitivní top, vrchol, nic lepšího/horšího nás potkat nemůže. Děkuju.

Ametyst

Člověku zakrní mozek, protože si nemusí nic pamatovat. Kritické myšlení, diskuze s různými názory, a porovnávání, jsou nežádoucí. Předžvýkané tzv. informace jsou jen jiná varianta nezřízeného konzumu. Lidé zhloupnou, a nebudou potřební ani jako voliči.

Rokio

Budoucí lidé budou vyšší, budou mít větší nohy a budou nemocnější kvůli tomu, že se užívají čím dál častěji léky.

coldtramin

https://youtu­.be/gypgi1qmRFo

Roman71

Vzhledem k tomu, že každý další potomek nese genetické vady svých rodičů (i několik generací zpět), je další vývoj zcela jasný.. A pokud by nemělo dojít k zásahu, jako že k němu dojde, lidstvo by vymřelo na genetické vady. S opicemi, potažmo lidoopy, toho máme pramálo společného.

College

Vše je zde evolučně dočasně

Samtibalfars

Vývoj jaké části člověka? Tělo jistě brzy zanikne nebo to nahradí elektronika.

Mysl již svou náhradu stvořila v podobě kolektivní mysli, které dnes říkáme AI. Ta tvoří vědění každého z nás a našich předků.

Celé to spěje Ke společenství podobné Borgům že seriálu Star trek.

Poté se jistě budeme chtít zabavit těla úplně ať už elektronického nebo jiného. Nějaká forma energie a každý jedinec ponese všechny ostatní.

Poté asi zanikne i vesmír a nebude nic 👀

aliendrone

Roman71>>> Těm „genetickým vadám“ se říká i MUTACE a ta sice vede k vymření původního druhu, nicméně další evolucí se z něj (ještě před tím vymřením) stane NOVÝ druh, potažmo šaráda POKRAČUJE. Tedy… to platí pro ty, kdo nevěří, že všechno začalo 4004 let před Kristem. 😉

Roman71

K těm mutacím.. jsou pozvolna nebo i prudce degenerativní. Žádná z nich nevedla ke zlepšení lidského druhu, spíš k jeho zkáze. Takže, když to shrnu, „NOVÝ“ druh je na tom zase o něco hůř než jeho předchůdce. Tolik smutná realita stavu lidské populace.

Roman71

aliendrone >> No jo no, 😁 jen podotýkám, že země o mnoho starší než všechno ostatní na ní. Lidská historie je, vzhledem ke stáří země, nepoměrně kratší (něco málo přes 6000 let) 😉

aliendrone

Roman71>>> Jo? A KDE se píše o KOLIK je starší? 😉 Tak či onak NENÍ spor o tom, že Země již byla, než „Fabbrica Italiana Automobili Torino“ zavedla „luxování“. 😉

Nicméně třeba drobná mutace, která člověku umožnila mluvit (což dosti pravděpodobně vedlo k evoluční výhodě nad neandertálcem, potažmo k jeho vyhynutí) je podle tebe k HORŠÍMU? Nebo třeba změna v oblasti pánve, která umožnila chodit vzpřímeně? Či akceptace kravského mléka (kočky ho např. tak dobře nezvládají)? Která z takových mutací je TAK špatná. že vedla k tomu, že člověk na tom po ní byl hůře, než jeho předchůdce?

A CO se vlastně dnes říká v náboženství na radiokarbonovou zkoušku (uhlík C14 )? Víš, že v horizontu stáří do 10 000 let určí stáří s přesností na pouhé ROKY? 😉 O ostatních FYZIKÁLNÍCH metodách (např. termoluminiscence) nemluvě? 🙂

Víš, Bůh (pokud existuje) je DOKONALOU bytostí (to jaksi z principu „Boží bytosti“). NEMÁ tudíž zapotřebí hrát s lidmi „šarády“ a bez ohledu na to, že jeho cesty jsou nevyzpytatelné jsem přesvědčen, že by to (z téhož principu) ZVLÁDL LÉPE (vlastně DOKONALE!), než nás mást nějakou fyzikou/vědou, která je vyloženě v rozporu s biblickými pasážemi.

Vřele ti DOPORUČUJI o Bohu VÍCE PŘEMÝŠLET, než mechanicky opakovat „biblické mantry“. Beztak již víme, že jsou DŮKLADNĚ zprzněné samotnými lidmi a potažmo jejich výpovědní hodnota je přinejmenším SILNĚ DISKUTABILNÍ.

Co takhle nadhodit otázku „PROČ nám Bůh dal rozum?“ (Přinejmenším NĚKTERÝM, než mi to odsmečuješ naz5. 😉 )
JISTĚ to MÁ „nějaký důvod“ (byť mu NEMUSÍME rozumět). A ty „zmatky“ (rozpory mezi vědou a „tím, co je psáno“/tradováno etc.) taktéž.
Co třeba z těhle 2 (podle mne DOSTI logických) předpokladů vyvodit nějaký závěr? 😉 🙂

WordPress

Vývoj je ukončen a místo člověka zde budou roboti