Avatar uživatele
Tomas006

K jaké teorii o zrodu vesmíru se přikláníte?

Myslíte napříkald že velký třesk vznikl kvantovou fluktuací?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 2251 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
hapiky

Zatím to je fůra teorií, pravda jen jedna. Nejde ani o to čemu věříme, spíše o tom, která teorie je nejvíce pravděpodobná. Těžce přijdeme na to(pokud nejsme věřící), jak vesmír vznikl, když stále ani nevíme jak pracuje, z čeho se skládá, jaké zákony jsme ještě neobjevili apod. Je to stále ještě na dlouhou trať.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Osobně se mi víc zamlouvá ekpyrotický model. Guthovo hyperinflační řešení mne neuspokojuje zejména proto, že nejen že neříká odkud se vzala energie pro hyperinflaci (pokud jde o fluktuaci v kosmickém měřítku, to bych chápal), ale proto, že nechápu KAM se najednou energie způsobující inflaci poděla a inflace přešla do „normální“ fáze rozpínání. O takových podružnostech, jako je nadsvětelné rozpínání nutné pro akceptaci inflace ani nebudu mluvit.

Kolize d-bran řeší problém také, na druhou stranu posouvá celý problém na vyšší level. Každopádně platí, že dnes už umíme detekovat gravitační vlny (i když jsme na samém začátku) a studiem reliktních gravivln budeme moci v budoucnu rozhodnout, která teorie je správná. A to je dobrá zpráva, no ne? ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lgee

Velký třesk a to je vše

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Weirdquestio

Já se přikláním ke stvoření. Které ale nicméně trvalo miliony let, přesně jak tvrdí vědci, nikoliv 6 dní, jak se to mmylně vykládá.

Zdroj: https://www.jw­.org/cs/publi­kace/casopisy/g201401/s­tvoreni/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek