Mravenec

K čemu všemu se toto dalo využít?

Nejlepší odpověď
elkon

Třeba sušit švestky, jablka, hrušky.

Další odpovědi
Filip84

To je nějaký viktoriánský Hebel, ne? A dole, pod tou spodní poličkou, je nádoba na zachytávání vody?

Můžeš v tom sušit hřiby, starý chleba, ale i třeba prádlo. Děl bych ale, že to je viktoriánská sušička na ovoce, hřiby atp.

paul1

Třeba i k ohřívání jídla, nebo k udržování jeho teploty (namísto „pod peřinou“). Také výborné na sušení bylinek. Dobrá vymyšlenost, líbí se mi to. Ale nějak mi tam nepasuje přívod i odtok vody v spodní části.

Drap

Myslím, že se tak trochu mýlíte. Polička byla před instalací ústředního topení, Při vývodu stoupaček vyšel radiátor do skřínky, tak ho šikovný instalatér takto upravil. Myslím, že ve Viktoriánské době se nedělávalo běžně ústřední topení s litinovým radiátorem. Pod spodní poličkou neni nádoba na vodu, ale v místě kde bylo odpáleno je bezesporu kov a celé je to maskováno dřevem s otvory, aby mohlo stoupat teplo. Růžné skřínky nebo jen výklenky a otvory se běžně v jisté době dělávaly, ať už se do nich uložilo cokoli

aliendrone

Např. ke svrhávání ze 4. či vyššího patra na havloidy, dem(ent)okraty a tak vůbec. Úplně slyším to libozvučné křupomlasknutí! Slastný zvuk praskajících žeber a lebky, o mlasknutí dokola rozstříknuté krve a mozku nemluvě… :)

NJN, zpět na Zemi, nechal jsem se unést. Je nad Slunce jasné, že u takových degešů nemůže být o „rozplácnutí MOZKU“ řeč ANI NÁHODOU! ;) :D :D

cappuccino

Je to zajimava vychytavka! Jako prvni me napadlo, ze je to na suseni bot. Ale v podstate se tam daji nahrivat rukavice, susit chleba, uchovavat teply obed a vsechno mozne. Sikovne!!

Filip84

Drap: Když se podíváš pozorně na těch šest článků, co jsou pod tou kredencií, tak jsou to kompletní články, mají stejný vrch, jako ty velké, nejsou nějak zkrácené. Když se podíváš na ten německý odkaz, co jsem tady vrazil (https://www.his­torische-bauelemente.com/ca­talogue/detail/guss-heizkorper-mit-warmhaltefach/24554 ), tak tam je krásně vidět, že ty články jsou originál, navrchu pospojované, a dokonce napojené i do těch větších článků.

Samozřejmě, že to někde vyrobil nějaký Mistr cechu topenářského, to, snad, není meritem sporu, že to nevyráběla fabryka na výrobu radiátorů po stovkách – taky to byla, dozajista, docela drahá záležitost, tedy menšinová, ale rozhodně to nevypadá, jako dělané někde „na koleně“ se skříňkou „co dům dal“.

Neodpovídalo by to ani logice té doby, ústřední topení byl luxus, nikoli standard, jako dnes. 🙂

Filip84

Je to viktoriánská „mikrovlnka“: https://www.pau­secafein.fr/ob­jets-peps-recuperation/

Filip84

Nebo tady:

http://vivreau­xchaprais.canal­blog.com/archi­ves/2015/12/05/32937060­.html
http://vivreau­xchaprais.canal­blog.com/archi­ves/2015/12/12/32956658­.html

Filip84

Další typ, včetně fotek zezadu:

https://www.his­torische-bauelemente.com/ca­talogue/detail/guss-heizkorper-mit-warmhaltefach/24554

Je to secesní (viktoriánská) záležitost, a v těch lepších barácích to asi nebylo nic až tak výjimečného.

Mravenec

Tak to je pěkný. Chytrý.

Mravenec

Vyskočilo to na mě na Facebooku. Lidé tam hlásali, že je to úplně normální věc. Já to ještě nikdy neviděl.

da ny

Také to vidím poprvé ;D
Daly by se tam sušit nejen houby, ovoce, ale i boty :) Nebo nahřívat různé předměty.