jiří631

K čemu to slouží?

Ahoj, našel jsem dvě cívky ve kterých je žlutá páska s ryskami po 1,97cm, ale vůbec netuším k čemu to je.

Nejlepší odpověď
Mp2

Ahoj.

Je to ženijní vytyčovací páska

Byly dvě barvy. Modrá a žlutá.

Jedna byla souprava k zaminování, druhá k odminování… Netuším která je k čemu…

Vytyčoval se s nimi prostor minového pole, s druhou barvou zase odminovaný prostor (vlevo a vpravo).

Cena asi 300kč na bazaru

Další odpovědi
Filip84

Ty špulky jsou „cívka spojařská“. Spojařská cívka ČSLA / ČSA / AČR vypadá jinak, netuším, čí armády jsou; pro illustraci: https://www.army-surplus.cz/te­lefonni-kabel-pk-2-dvojlinka-civka-pro-spojare-500m/

K čemu může sloužit „žlutá páska s ryskami po 1.97 cm“ netuším.

elkon

Nebude to páska, ale pokud to má trysky, může to být nějaká zavlažovací hadice. V podobném provedení jako mají hasiči, jen slabší.