Ivetka303

k čemu slouží parní turbíny

K čemu jsou a jaký je princip. Vysvětlete prosím pro laika. Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Parní turbíny slouří jako hnací síla pro stroje, popřípadě pro výrobu elektrické energie Parní proto, že jsou poháněny parou.

Další odpovědi
bazuka

Moderní turbíny jsou několikastupňové. Mají vysokotlaký, středotlaký a rovnotlaký stupeň. V elektrárnách bývají t.zv. odběrové turbíny – slouží k teplárenským účelům – při nadbytku energie se odebírá z turbíny část páry, která slouží k vytápění.
Turbíny mají většinou kolem 3000 ot/min a proto, když jsou použity pro pohon např. lodního šroubu, používá se reduktor otáček.

mosoj

Parní turbina je stroj který přeměňuje tepelnou energii v mechanickou.