Avatar uživatele
Aga

Jste patrioti?Proč si to myslíte?

Žila jsem čtyři roky v Polsku,ale vždycky jsem se chtěla vrátit.Jsem patriot.Mám ráda svoji zem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4692 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jsem, ale spíše bych to formuloval jako vlastenec. Protože patriot získalo lehce pejorativní nádech (ve smyslu až nekritický a mírně zaslepený).
Ad drap a tom004, zde se nabízí více pojem lokální patriot (rodiště, města, kraje).
A když už byla řeč o Polsku, tam jsou praví patrioti, až fanatičtí, ale opravdu hrdí a stateční. Jezdil jsem tam k přátelům a někdy až žasl. Kam se na ně hrabe naše příznačná česká malost.
V cizině se snažím chovat tak, abych napravoval pošramocenou reputaci čechů a šířím osvětu o našich slavných osobnostech.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Moc velký patriot nejsem,ale když mi má známá která dělá v cestovním ruchu vyprávěla jak ožralí bývalí bratři a náš tehdejší vzor z východu vyhrožovali že srovnají Prahu se zemí,vjel do mne vztek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ella

jsem na tom jako Dr.Axl – spíš vlastenec =)
nejsem žádný hrdina, takhle si vybavuji film Patriot, nedokázala bych to hnát do extrémů, ale vadí mi chování lidí, jak si nectí svoji zemi, zamořují to tady vším možným atd a tak se snažím alespoň v cizině být příkladným občanem a napravit v lidech,které potkám, ten pokřivený obraz, který o nás mají =)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jsem. Zajímám se o své okolí, kraj, bydliště. Jsem hrdý na to odkud jsem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Jestli k tomu patří i to,že mi stačí pár dní nevidět vrchol Kletě (TV vysílač v JČ),a začne mi ten pohled chybět,tak jsem ještě horší než patriot.Jsem závislák,a JČ mám nejraději.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek