Aga

Jste patrioti?Proč si to myslíte?

Žila jsem čtyři roky v Polsku,ale vždycky jsem se chtěla vrátit.Jsem patriot.Mám ráda svoji zem.

Nejlepší odpověď
anonym

Jsem, ale spíše bych to formuloval jako vlastenec. Protože patriot získalo lehce pejorativní nádech (ve smyslu až nekritický a mírně zaslepený).
Ad drap a tom004, zde se nabízí více pojem lokální patriot (rodiště, města, kraje).
A když už byla řeč o Polsku, tam jsou praví patrioti, až fanatičtí, ale opravdu hrdí a stateční. Jezdil jsem tam k přátelům a někdy až žasl. Kam se na ně hrabe naše příznačná česká malost.
V cizině se snažím chovat tak, abych napravoval pošramocenou reputaci čechů a šířím osvětu o našich slavných osobnostech.

Další odpovědi
ten který je

Moc velký patriot nejsem,ale když mi má známá která dělá v cestovním ruchu vyprávěla jak ožralí bývalí bratři a náš tehdejší vzor z východu vyhrožovali že srovnají Prahu se zemí,vjel do mne vztek.

Ella

jsem na tom jako Dr.Axl – spíš vlastenec =)
nejsem žádný hrdina, takhle si vybavuji film Patriot, nedokázala bych to hnát do extrémů, ale vadí mi chování lidí, jak si nectí svoji zemi, zamořují to tady vším možným atd a tak se snažím alespoň v cizině být příkladným občanem a napravit v lidech,které potkám, ten pokřivený obraz, který o nás mají =)

Drap

Jsem. Zajímám se o své okolí, kraj, bydliště. Jsem hrdý na to odkud jsem.

tom004

Jestli k tomu patří i to,že mi stačí pár dní nevidět vrchol Kletě (TV vysílač v JČ),a začne mi ten pohled chybět,tak jsem ještě horší než patriot.Jsem závislák,a JČ mám nejraději.