Filip84

Jste osobně pro to, aby Česká republika ve vztahu k Ukrajině:

V současné době jsou Ukrajinci objektivně positivně diskriminováni. Zatímco jiní utečenci skončí v Lageru pro utečence, kde se velmi pečlivě na naši státní správu ověřuje, zda jde skutečně o utečence v mezích mezinárodního práva, a až když se to potvrdí, je jim uznán statut uprchlíka, ale ani tak neobdrží takovou finanční pomoc od státu jako Ukrajinci, o pomoci různých nestátních organisací, územních samosprávných celků a jednotlivců ani nemluvě.

Nejlepší odpověď
aliendrone

neposkytovala Ukrajině zbraně, nestála veřejně za politikou Ukrajiny ve věci konfliktu s RF a poskytovala asyl Ukrajincům za naprosto shodných podmínek, jako poskytuje jiným utečencům

Tak přirozeně jsem pro stejná práva pro všechny uprchlíky. V konfliktu se držet přísné neutrality, tudíž žádné zbraně NIKOMU. S výjimkou samomazače svých otázek hapikyho (když se mu nelíbí odpovědi) většina lidí alespoň TUŠÍ, jak to je a že Ukrajina (režim, nikoliv obyčejní Ukrajinci) NENÍ oběť, sklidila jen to, co zasela.
Přesněji je jasné, že stejně Zelenský NEMOHL jednat jinak, protože jedině podpora Západu ho držela a drží u moci, tudíž MUSÍ skákat, jak Západ píská. Je i zřejmé KOMU to celé prospívá (v čím zájmu konflikt je). Je jasné, že Rus to není, a ten kdo to neví/nechápe, ať si počká do zimy, HNED mu to dojde. ;) :D :D

Další odpovědi
Sameotazky

jiná odpověď

Podle mého přesvědčení nelze upřednostňovat utečence dle národnosti.

zjentek

neposkytovala Ukrajině zbraně, nestála veřejně za politikou Ukrajiny ve věci konfliktu s RF a poskytovala asyl Ukrajincům za naprosto shodných podmínek, jako poskytuje jiným utečencům

Při podrobnějším pozorování Ukrajinců v Ostravě pozorovatel lehce nabyde dojmu, že pro jeho osobní prospěch by bylo nejspíše výhodnější, kdyby v jeho zemi byla také nějaká ta válka, nebo alespoň speciální operace, či něco podobně neobvyklého 🤷‍♂️

Drap

jiná odpověď

K čemu může být tobě, či někomu jinému dobrý takový blábol, byť se tváří jako anketa dobrý tobě či někomu jinému? Nikdo z nás o tom nerozhoduje a nikdo se nás ani ptát nebude. Vybrali jsme si vládu která chce válčit s Ruskem, tak nezbývá než ji následovat a válčit až třeba ke zničení celého národa. Pokud to tak nechceme, je pouze jediná možnost a to je výměna vlády. To očividně nechceme, takže takovéto úvahy jsou zcestné a k ničemu.
Mám už poměrně vysoký věk, tak jen doufám, že se nedožiji toho, že se bude u nás zdravit nacistickými pozdravy a provolávat slávu bývalým i současným nacistům.

GM

neposkytovala Ukrajině zbraně, nestála veřejně za politikou Ukrajiny ve věci konfliktu s RF a poskytovala asyl Ukrajincům za naprosto shodných podmínek, jako poskytuje jiným utečencům

paul1

jiná odpověď

Tedy z některých odpovědí jsem jelen. Jedno je podle mne zřejmé – Ukrajina a její obyvatelé dostávají přes držku od drzého agresora. A je psí povinností slušných lidí jim pomáhat. A moc se nehodí je všechny dávat do jedné škatulky. Je mezi nimi většina lidí slušných a vzdělaných, mnoho z nich nás strčí do kapsy, aspoň pokud se jazykové výbavy týče. A ještě – nechtěl bych být v žádném případě v jejich kůži a doufám, že nás to nepostihne.

Dvorní šašek

poskytovala Ukrajině zbraně, veřejně stála za politikou Ukrajiny ve věci konfliktu s RF a poskytovala asyl Ukrajincům za výhodnějších podmínek, než za jakých poskytuje asyl jiným utečencům (de facto současná situace),

Tato možnost je mi nejbližší, ale vláda už by měla přestat tolik tlačit na pilu z hlediska marketingu, neboť to už rozdmýchává dost silné negativní emoce.

Kazatel

jiná odpověď

Ani se mi nechce odpovědi číst, natož mezi nimi hledat rozdíl.

aliendrone

paul1>>> Na tvém příspěvku neshledávám mnoho špatného, naopak – soucit s trpícími lidmi je chvályhodný. Jenže se mýlíš v pár věcech.

  1. Kladeš rovnítko mezi ukrajinský lid a ukrajinský režim. To NENÍ totéž. Fakt, že ukrajinský režim svým jednáním DONUTIL Rusko k zásahu (a nebylo žádné zničeho nic překvapení, Rusové MNOHOKRÁT varovali co bude). Jenže důsledky zhovadilosti ukrorežimu prostě dle zákona padajícího trusu odnášejí prostí nevinní lidé, tak je to od nepaměti. Ano, soucítění s nimi JE VPOŘÁDKU, ale PODPORA Zelenského smečky oligarchů a dalších přicmrdávajících gaunerů (a potažmo PRODLUŽOVÁNÍ konfliktu, tudíž i utrpení v konečném důsledku NEJEN Ukrajinců) JE ÚPLNĚ JINÁ VĚC.
  2. Když za 2.sv. války Angličané bombardovali německá města, bylo to podle tebe OK? Ano, HODNĚ Němců bylo přeci nacistického smýšlení (tudíž si to zasloužili), ale ještě více bylo těch, kteří se „jen vezli“ a kterým to bylo fuk a dokonce bylo i dost takových, kteří byli antihitlerovského smýšlení. Stejně jako na Ukrajině máš nacionalistické Zelenského bojůvky, ale i proruské. Přesto Angličané bombardovali německé obyvatelstov BEZ ROZDÍLU. A když vezmeš v potaz, že to Anglie vyhlásila válku Německu (nikoliv naopak, jak se dnes často a TRAPNĚ podsouvá), tak paralela je více než zřejmá. TAKTO je na věc nutno pohlížet, nemíchat hrušky s džejbkama. Posíláš humanitární pomoc? ANO, to je samo o sobě CHVÁLYHODNÉ. Škoda že nemáš tušení JAK se využívá a KDO na tom VYDĚLÁ, ale to je na jiný a mnohem hlubší rozbor.

Válka NENÍ dobrá věc, není OK když nevinní lidé umírají. Ale KDYŽ už je, tak je třeba udělat si jasno KDO, KOMU, ZA CO a hlavně ZA KOLIK! Rozhlédni se kolem sebe, dej si věci do souvislosti a zamysli se. Nevěřím, že ještě DNES nevidíš, jak se věci mají a KOMU především konflikt slouží a vyhovuje.

Filip84

Počkej, však tam je otázka – je to formou ankety, jak jinak by to tak asi mělo být? 🙂

To si nemyslím, že by si to „přálo 9 z 10 Čechů“, opravdu ne. Spíš naopak, možná to není 9 z 10, ale třeba 7 z 10, ale většina lidí, co alespoň vidím a slyším, z toho happy není. Uvidíme, jak tady.

zjentek

Např: Jaký postup (dle vás) by ČRdel měla volit?

Ne. Pro „masy“ je Putin vrah a UÁčka oběti, které je potřeba litovat a ukájet si na jejich příběhu své lepší já, přesněji řečeno- dělat touto cestou své horší já lepším 🤷‍♂️

Filip84

zjentek: Byť my, asi, jinak až tak moc společného nemáme, tohle vidím naprosto a úplně stejně! 🙂

Tak nejeden troll psal, že je to tady zamořené „proruskými trolly“, tak uvidíme – zatím to nevypadá, že by tu byl byť i jen jeden proruský troll, ne? 🙂

zjentek

Philip, nic proti tobě, ale do pole pro otázku patří OTÁZKA. (;

Buďme rádi, že to tady není zamořené Ukrajinci, jak by si to 9 z 10 Čechů přálo. );