Rokio

Jste hrdí na to, že jste bělochem?

Já ano, ale raději bych byl Japonec. Asiaté jsou podle mě lepší než Evropané.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Mravenec

jiný názor

Je mi to jedno. Narodil jsem se tak a nic s tím neudělám. Není to moje zásluha, nic na co bych měl být hrdý – nevynaložil jsem žádné úsilí.

Další odpovědi
cappuccino

jiný názor

Kazdy se narodi s nejakou barvou kuze a zmenit to nemuze. Takze nac ta otazka?
Ja bych Japonkou byt nechtela! Jednak je tam prelidneno, jednak maji uplne jinou mentalitu, bydli v minibytech a vetsinou maji 2–3 zamestnani.
Proc myslis, ze jich tolik utika do sveta?

Disraeli

jiný názor

Tohle je něco, co není třeba vůbec řešit. Prostě se narodíš, kde se narodíš, komu se narodíš, jak (atd.) a to si nevybereš. Rasa a místo narození (stát, národnost) nemá, co dočinění s tím, jaký jsi, nemůžeš říct lepší nebo horší na základě tohoto. To je otázka správy, organizace a vedení státu (nehledě na kontinentě, kde se nachází nebo která je tam rasa, či národ, etnikum…). Kdo je to Evropan, kdo je to Asiat? Čech je něco úplně jiného než třeba Španěl nebo Nor… Ind je něco jiného než Číňan nebo Malajsijec, či Izraelec, Syřan atd. Evropan ani Asiat není něco jednotného, společný mají JEN světadíl, lidi jsou to velmi různí. Taky se nemusíš narodit v Evropě (ani nemusíš být Evropan), abys byl běloch, klidně se můžeš narodit v JAR, v Americe nebo jinde, třeba v Asii.
Za Evropu jsem za sebe rád, protože mám rád její historii a vývoj, ale to je nepodstatné a je to jen můj názor, který neříká, že j někdo lepší nebo horší na základě rasy, národa a podobně.

Sopousta států (a jejich obyvatel) v Asii na tom není ani trochu lépe, než ve státech Evropy. A naopak. Asie je taky víc rozmanitá a různorodá, jsou tam státy, které jsou na tom v mnohých věcech nejhůře na světě a taky ty, které jsou na tom nejlíp. Je to o systémech a organizaci, ne o rase nebo o tom, že žijí na konkrétním světadíle.
Něco takového si nevybereš.. akorát později jako dospělý si můžeš vybrat KDE a JAK budeš žít, ale ostatní věci stejně nezměníš (původ, rasu,…).

FandaLanda

ano

Ano. V dnešní době se ale očekává, že se za to budeme stydět. Ale já nikdy! Jsem hrdý běloch a hrdý Čech(oslovák)!!! A jestli bys chtěl být raději Japoncem, tak se styď. Nemusíš o tom ani mluvit, můžeš se tam nastěhovat a klidně si udělat transplantaci obličeje. Uvědom si, co všechno máme a celý svět (tedy i Japonci) nám závidí! Mají snad v Japonsku tak krásné ženy, výborné pivo, měli snad někdy někoho jako byl Kája Gott nebo je Jarda Jágr?

paul1

jiný názor

Kdysi jsme měli tmavou pleť:

Zdroj: https://zpravy­.aktualne.cz/kde-se-vzali-belosi-vedci-maji-novou-teorii/r~i:ar­ticle:646125/

zjentek

jiný názor

Mně černožky a cigány přišli vždy trošinku jako špindíry. To třeba asiatky to je pro mě úplně jiná liga. Ale jo, i v tom bývalém východním bloku se to jakž takž dá, i když těch cigaret a sprostých slov u toho předvedou nepočítaně 🤷‍♂️

VaclavZeman

jiný názor

Je mi to jedno. Ale existuje mezi nami bohuzel i tzv. rasismus. Nekomu vadi, ze nekdo je bily, cerny, karamelovy, padesatilety nebo proste nejak jiny. A to je spatne. Dekuju.

Rocker

jiný názor

Nikdy jsem to neřešil.Je jedno,jakou máš barvu,důležitý je jak se chováš a jak jsi prospěšný pro společnost.

elkon

jiný názor

Jsem hrdý, že nejsem Rokio, to by bylo na mašli.

Lgee

ano

Porkman

jiný názor

To, že jsem se narodil jako běloch neznamená, že jsem na to hrdý, přece jsem se o to nezasloužil.
A nejsem rasista, takže kdybych se narodil jako černoch, tak by mi to nevadilo.

Lgee

Cappuccino – existuje procedura na změnu barvy kůže. Z bělocha Afričan, z Afričana z běloch.

cappuccino

Lgee: ja vim, ale pohou zmenou barvy kuze nezmenis cloveka jako takoveho.
A taky jsme videli, co to udelalo s M. Jacksonem!

cappuccino

Rokio, jeste by me zajimalo, jak by ses jako Japonec vyrovnaval s tim, ze mas o dost mensi muzstvi? A na potenci bys jedl moucku z jeleniho parozi!!