autacek

Jsou zoo vlastně takovým vězením pro zvířata?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jak která zoo a jak pro která zvířata. Byl jsem fascinován např. zoo ve Dvoře Králové, kde některá zvířata žijí téměř volně, nebo olomouckým zoo na Svatém Kopečku, kdy byly volně i opičky. Vězení to v podstatě je, ale luxusní. Proto se tam zvířata dožívají podstatně vyššího věku než ve volné přírodě.

Další odpovědi
Kelt

Homo sapiens zabíjí zvířata a proto musí jiný homo sapiens stavět pro zvířata zoo – ubytovny. Mnoho zvířat je tak zachráněno od vyhynutí.

Malvína

Jak se to vezme. Mnoho druhů zvířat se tímto zachrání před vyhynutím. Také záleží, jak je Zoo řešena a ochotna se na maximum přizpůsobit zvířatům a poskytovat jim vše potřebné. Prostorné výběhy by neměly být výjimkou.
Byla jsem v Zoo Wroclaw v Polsku, výběh u medvěda žalostný, chudák pobíhal stále tam a zpět, jako byste natáhli hračku na klíček. Žalostný pohled. Zoo/Safari ve Dvoře Králové byla již o něčem jiném. Všude je to jiné a také vše má své pro a proti. Osobně mi více trhají žíly cirkusy. Na ty jsem skutečně vysazená a bojkotuji.

anonym

Jak která. Věřím že provozovatelé ZOO mívají ke zvířatům velmi kladný vztah a snaží se jim spíše poskytnout bezpečnou rezervaci uprostřed civilizace než „vězení“ … bohužel je to zřejmě převážně o penězích a pokud je zoo podfinancovaná, tak jsou i výběhy malé, mizerně vybavené a životní prostředí pro tato zvířata se může nakonec i tomu vězení dost podobat.