vivatisCZ

Kolik procent zvířat jsou cca homosexuálové?

Homosexualita byla zaznamená u stovky zvířat, kolik procent je, ale opravdu jen přibližně na stejné pohlaví?

Nejlepší odpověď
Drap

V podstatě stejná otázka už byla
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jsou-i-zvirata-homosexualove
U zvířat se dost často nejedná o homosexualitu, i když se to tak nám jeví, ale jen znak dominance. /třeba u psů velmi časté.

Další odpovědi
anonym

Homosexualita není správné pojmenování sexuálního chování zvířat k jedincům stejného pohlaví.
U mnohých druhů zvířat se tento projev sexuálního chování běžně projevuje
u jedinců, kteří nemají jinou možnost jak svůj sexuální potencionál vybít.
Např. u mladých samců lvů, kteří utvoří jakousi skupinu, může docházet k těmto aktivitám. To ovšem neznamená, že když dojde k možnosti uplatnění se v jiné „normální“ smečce, že dají přednost samcům před lvicemi. Prostě se jedná o náhražkové sexuální aktivity.
Je to podobné, jako když dochází k homosexuálním stykům lidí ve vězení,
ale po propuštění se tito lidé vrací ke svým běžným přirozeným sexuálním aktivitám s jedinci opačného pohlaví.
Projevy psů- samců, které je někdy popisováno jako „sexuální“ kdy pojímají nohu člověka, nemá většinou se sexualitou nic společného. Většinou se jedná o projev dominantního chování, které je třeba potlačit.

Doplňuji:
„Nastupování“ psa na jiného psa (náznaky kopulace) nemá se sexualitou nic společného, jedná se také
o projev dominance, nadřízeného chování praktikované na jiném jedinci stejného pohlaví.
Takový pes- samec není „homosexuální“ ani tak pitomý, že by se snažil oplodnit jedince stejného pohlaví.

led

Homo=človek
u každého druhu sa prejavuje aj sexualita voči vlastnému pohlaviu. Pozrite napríklad na psov, koľkorát vidno ako pes sa snaží „obšťastniť“ iného psa.
Percentá vám nepoviem, ale v každom prípade je to viac než ľudských 4%.

mosoj

A já proč mně pes skáče na nohu.