barusee

Jsou sousloví typu ‚ty vole‘ hlášky nebo jak jinak byste je nazvali?

Nejlepší odpověď
annas

Spisovně se těmto „hláškám“ říká vulgarismy.

Další odpovědi
MilenaS

„vůl co kdysi název obětiny, dnes jméno kamaráda“ tak nějak to zpívá Karel Kryl. Je to smutná pravda.
Hláška je převzaté slovo nebo sousloví (nejvíce z filmů) které vystihuje určitou nebo podobnou situaci. Ale „ty vole“ je opravdu jen sprostý vulgarismus.