Amie

Jsou si ženy a muži navzájem „rovnocenní“?

Jsou si muži a ženy doopravdy rovnocenní soupeři na bitevním poli?
Jsou/ Můžou být někdy ženy společensky a ekonomicky na stejné úrovni jako muži? A je/ bude to někdy i opačně?

Proč ano? Proč ne?

Co je to pravé ořechové pro ženu, a co pro muže?
Doplňuji:
Myslím samozřejmě spíše z psychologického hlediska. Navíc ne každej chlap je chlap a ne každá ženská je ženská, že?

Nejlepší odpověď
radce

Ženy asi nebodou stěhovat klavíry, muži asi nebudou rodit děti. Totální rovnocennost je tedy asi nesmysl…

Další odpovědi
Drap

Rovnocenost, ve všech oblastech za každou cenu je nesmysl. Nedovedu si představit jak ženy kopou uhlí a jak chlapi rodí. Je to utopie nesoudných feministek. Můži i ženy jsou v určitých věcech odlišní a tak to na štěstí i zůstzane. Nelze taky všechny lidi paušalizovat

franku

Nebudou,protože kluci mají penis a holky vagínu.

www

Ano i ne, záleží v čem.
Důležité je ale jak se člověk cítí a co případně pro tu „rovnoprávnost“ dokáže udělat.
Doplňuji:
Pardon, mělo být „..rovnocennost“.

mosoj

Ženy jsou lepší, mají o jednu zbraň více.
Viz. Zoja Kosmoděmjanská !!§

anonym

sú na predaj dva mozgy – mužský a ženský.
mužský stojí 1000, ženský 100.
viete prečo?
lebo ženský bol už používaný.

chvalabohu, rozdiely boli, sú a dúfam aj budú.

to práve orechové pre ženu je muž, pre muža žena.
sice si v tomto nerozumejú, ale ako vidieť, funguje to.

venkovan

To je otázka na mnoho stránek.
Ale ženy mohou, pokud mají zázemí, být i úspěšnější než muži v oboru, kde se požaduje víc myšlenka než síla.
Po staletí ženy zvládají i těžké fyzické práce které původně dělali muži. Podívejme se do historie, kdy ve válečném období prakticky ve vesnicích nebyli až na několik starců celé generace mužů. A děti musely dostat najíst. Jistě, že to zvládaly hůř, ale zvládly.
Podívejme se na ženy v průmyslu, zemědělství a hornictví v tehdejším SSSR v době a po velké Vlastenecké válce. A to samé ve Velké Británii.
A co je pro obě pravé ořechové?
Evoluce muže vybavila k rychlosti, síle a určité samostanosti aby mohl být úspěšný lovec a dokázal nasytit svůj rod.
Žena zas je vybavena víc vytrvalostí, dokáže vnímat více podnětů najednou, aby mohla zvládat neustálou celodenní starost o rodinu.
V době moderních technologií se vše stírá a navzájem prolíná.

anonym

tento problém mám už dávno vyřešený, pokud je žena specialista v oboru a svými schopnostmi trochu vyniká nad šedo-šedý průměr čerstvě vystudovaných kašparů, kteří nikdy nic nevymyslí a budou po zbytek života jen zahřívat židli v kanceláři, taková žena nemůže mít problém se uplatnit. Je takových víc než dost, ale ani zdaleka taková není každá, a všímám si že po rovnoprávnosti nejvíce volají ty, které vlastně svými schopnostmi vyjímečné nejsou vůbec. Jsou plné úřady sekretářek jejichž specializací je přenášení lejster, a obsluha telefonu, překvapivě právě takové volají nejvíce po lepším ohodnocení a vyšších postech.
Doplňuji:
jinými slovy, když chcete vyniknout, musíte zpracovat sami na sobě, a to platí o mužích i ženách … rozhodně je absurdní očekávat, že vám pomůže vyniknout nějaká kvóta