Rokio

Jsou řečtí bohové dokonalí?

My jsme se učili, že řečtí bohové mají lidské vlastnosti, a to i ty záporné.

Dokonalí jsou bohové v abrhámovských náboženstvích (křesťanství, judaismus a islám).

Nejlepší odpověď
Disraeli

Jsou. Řecká mytologie není ono řecké náboženství (helénismus, řecký polyteismus – myšlen, jak ten starý, původní, tak i ten nový). Bůh zpravidla znamená dokonalost.

Zbytek záleží hlavně na víře.
Jinak křesťanský Bůh taky není nějaká dokonalost, pokud přijde na křesťanskou mytologii a starý zákon.
Roman71 má překvapivě pravdu… Řecké náboženství a jeho mytologie je mnohem rozmanitější, straší, komplexnější a propracovanější než Bible a to co reprezentuje (jako i třeba hinduismus, aj). Nedá se to srovnávat. 😅

Další odpovědi
elkon

Taky jste se jistě učili, že je to jen mytologie. Takže nemá smysl se tím více zabývat.

Filip84

Dokonalost je domněnka, nic na světě není dokonalé, rozuměj v absolutní rovině.

V relativní rovině si, laskavě, ustanov kriteriony dokonalosti, a v rámci toho porovnej, je-li, ta nebo ta, domněnka, podle těch Tvých kriterionů dokonalosti, dokonalá, či-li nic.

Křesťanství, judaismus a islám má stejnýho boha – Edonaj, Gospodina, s tím rozdílem, že musulmani mu jinak říkaj, a že křesťanský bůh je, sice, jeden, ale není jediný, leč trojjediný, přičemž ta božská trojice se skládá z boha otce, boha syna (Ješua ben Josef) a boha ducha svatýho. Syn je, zároveň, bohem i člověkem (hypostatická unie, akorát teďka ten, zároveň bůh i zároveň člověk, nemá fysický tělo, anžto to čeká někde v penálu, až se anarchista zase vrátí kušnit na zem, a z toho penálu si ho vytáhne) a duch svatý, který vychází z otce (orthodoxie), nebo z otce i ze syna (katholicismus), nebo takový jemný nuance vůbec neřeší (rozliční ti evangelikálové, apoštoláci, hnutí víry, etc. etc. etc.). Což je pro Židy (včetně karaimů a noachidů) a musulmany prostě nemyslitelné.

Jestli je ten bůh křesťanů, Israelitů, noachidů a musulmanů dokonalý v absolutní rovině, tak já jsem čínský rovný a doprava a Ty jsi křivý struhadlo. Je nenávistný, neodpouštějící, malicherný, mstivý etnický ničitel, nepřátelský k ženám, homofobní, vrah dětí a žen, krutý a krvežíznivý (baží po zvířecích obětinách). V křesťanským pojetí je, nadto, ještě vrah vlastního syna. Vyžaduje slepou poslušnost, bez užívání racionálního kritickýho myšlení, rozumu a vlastního úsudku.

Jestli tohle je dokonalost, tak už to nehul! 🤪🤓🙄🙃

Kelt

A když si přečteš erotickou povídku já Honza zvládl za noc uspokojit princeznu, čtyři komorné , královnu a jejích pět sester , a pak šel ráno pást ovce,tomu budeš taky věřit.

Drap

Proč se ptáš, když to víš?

Roman71

Postavy spadající do kategorie řeckých bájí a pověstí. S Biblí se to nedá srovnat.

Hejhej

jo proc se ptas kdyz to vis tady se neptej radsi si to vyjasni s ucitelkou