Jsou přívěsky pozůstatky z dob, kdy lidé se chtěli chránit proti uhranutí, zlým silám a podobně?

Nejlepší odpověď
badisko

Hm …urcite ano ..proc si myslis ze spouta vericich nosi krizek ?…na okrasu ?…
ikdyz ja si myslim ze zlo zacina a konci v lidech ..takze tady zadny krizek nepomuze …:D spis te kvuli nemu jejekej posuk podrizne pokud by byl zlatej…:D

Další odpovědi
annas

Dnešní přívěsky, náhrdelníky ale i náramky, prsteny, jsou pozůstatky amuletů, které měly chránit nositele v období života, ale i smrti.

Amulet lze klidně nazývat i čarodějným předmětem na ochranu. Může být vyroben ze stříbra, zlata, nebo třeba kůže. Ale také bývá často z různých kostí, šupin, mušlí. Amulet má za úkol ničit zlé síly. Velikostí může dosahovat obrovských rozměrů, např. indiánské totemy, ale i maličkých – náhrdelníky, přívěsky nebo prsteny.

Dřív bylo normální, že mělo i každé dítko nějakou tu věcičku pro štěstí… Poslední dobou se ale jejich kouzlo vytrácí… jak kde.

Jaký význam mají amulety od dob minulých až do dnešní, moderní doby?

Více v odkazu http://www.ves­tirna.com/blog/a­mulety-a-jejich-historie.php

Uvedu jen přívěsek tom, co se nosí na krku
Na začátku to byl jen provázek, na něm zavěšených hodně rituálních kuliček. Nosil ho mág na své hrudi. Později ukazoval sociální postavení. Plnil funkci ochrany a dlouhověkosti.

Ten, kdo nějaký řetízek či náhrdelník nosí, ať věři či nevěří, že ho chrání, považuje za důležité, , že se mu líbí a že ho krášlí.