Kryšpín

Je paměť národa výborná, či nikoliv?

Podle průzkumu polovina národa neví ani je nezajímá, co bylo v roce 1938.
Třetina neví o únoru 1948.
Čtvrtina o roku 1968.

Nejsem příznivec putinovců, ale podle toho jak osmašedesátníci kňourají, šlechta, někteří obyčejní prostí lidé a také neobyčejní, hledají pouze devastaci národa i průmyslu v roce 1968 a nikoliv v roce 1938 a 1939, tak mám dojem, že je průzkum ještě podhodnocen.

Nejlepší odpověď
annas

Jiná odpověď

V jakém smyslu jsou „paměti národa“ výborné?

1.Obecně. Jako stránka Paměť´ národa, kde pamětnícíi posílají své příběhy? V tomto smyslu jsou tyto paměti uračitě dobré, snad i pravdivé.

„Paměť národa je nejrozsáhlejší veřejně přístupná pamětnická databáze v Evropě, kterou budujeme a spravujeme ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a Českým rozhlasem. “

https://www.pos­tbellum.cz/co-delame/projek­ty/pamet-naroda/

2. Nebo jako paměť lidí, kteří si uchovávají vzpomínky nebo informace uložené ve své paměti?

Těžko říct, když sledují některé kvízy, pořady , zhlédla jsem pořad Ostře sledovaný vlak atd., tak jsem často zklamaná, že informace nejen o „slavných osmičkách“, ale i ostatních výročích, jsou často minimální.

Že by žáky si mnohé studenty nezajímala ani historie, když se i tzv. celebrity chlubí, že neumí matematiku?

Ale jde jen o okruh lidí, takže jen předpokládám. Další skutečnost, že jsou informace často zkreslené. Proto je třeba paměť lidí stále oživovat.

Další odpovědi
dubraro

Jiná odpověď

Paměť národa je rozhodně lepší, než by se papalášům líbilo.

led

Jiná odpověď

Verejná pamäť národa sa prispôsobuje aktuálnej ekonomicko-politickej situácii a obsahu vlastnej peňaženky…
Jestvuje ale aj neverejná pamäť národa, ktorú ľudia držia v tichosti vo svojich mysliach.

ivzez

Jiná odpověď

Paměť národa je samozřejmě výborná!!

Chybné odpovědi několika dotazovaných
(nikoliv národa) na tom nic nemění.

(Vždy je potřeba se zamyslet nad tím, o jaký průzkum šlo,
kdo jej prováděl, s jakým cílem, kdo byl cílová skupina, …)