Avatar uživatele
Kryšpín

Je paměť národa výborná, či nikoliv?

Podle průzkumu polovina národa neví ani je nezajímá, co bylo v roce 1938.
Třetina neví o únoru 1948.
Čtvrtina o roku 1968.

Nejsem příznivec putinovců, ale podle toho jak osmašedesátníci kňourají, šlechta, někteří obyčejní prostí lidé a také neobyčejní, hledají pouze devastaci národa i průmyslu v roce 1968 a nikoliv v roce 1938 a 1939, tak mám dojem, že je průzkum ještě podhodnocen.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2083 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jiná odpověď

V jakém smyslu jsou „paměti národa“ výborné?

1.Obecně. Jako stránka Paměť´ národa, kde pamětnícíi posílají své příběhy? V tomto smyslu jsou tyto paměti uračitě dobré, snad i pravdivé.

„Paměť národa je nejrozsáhlejší veřejně přístupná pamětnická databáze v Evropě, kterou budujeme a spravujeme ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a Českým rozhlasem. “

https://www.pos­tbellum.cz/co-delame/projek­ty/pamet-naroda/

2. Nebo jako paměť lidí, kteří si uchovávají vzpomínky nebo informace uložené ve své paměti?

Těžko říct, když sledují některé kvízy, pořady , zhlédla jsem pořad Ostře sledovaný vlak atd., tak jsem často zklamaná, že informace nejen o „slavných osmičkách“, ale i ostatních výročích, jsou často minimální.

Že by žáky si mnohé studenty nezajímala ani historie, když se i tzv. celebrity chlubí, že neumí matematiku?

Ale jde jen o okruh lidí, takže jen předpokládám. Další skutečnost, že jsou informace často zkreslené. Proto je třeba paměť lidí stále oživovat.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

Jiná odpověď

Paměť národa je rozhodně lepší, než by se papalášům líbilo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Jiná odpověď

Verejná pamäť národa sa prispôsobuje aktuálnej ekonomicko-politickej situácii a obsahu vlastnej peňaženky…
Jestvuje ale aj neverejná pamäť národa, ktorú ľudia držia v tichosti vo svojich mysliach.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jiná odpověď

Paměť národa je samozřejmě výborná!!

Chybné odpovědi několika dotazovaných
(nikoliv národa) na tom nic nemění.

(Vždy je potřeba se zamyslet nad tím, o jaký průzkum šlo,
kdo jej prováděl, s jakým cílem, kdo byl cílová skupina, …)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek