Riliki

Jak to mám s daněním, komu co hlásit a komu co podepisovat, jsem-li student a mám dvě brigády?

Jednu mám dlouhodobou na DPČ a další na prázdniny na DPP. Chtěla bych se zeptat, jak to mám s daněním, komu co hlásit a komu co podepisovat.

Odpovědi
Edison

Další… Tak se proboha zeptej!!!

Pepa25

  1. prohlášení („růžový papír“) lze podepsal jen jednou a předpokládám, že ho máte podepsaný v případě DPČ, u toho zaměstnavatele se (z pohledu daní) nic nemění
  2. zároveň s DPP nic nepodepisujete, pokud by se někdo ptal, tak řeknete, že máte prohlášení podepsané jinde. Daně budou záviset na výdělku: pokud bude do 10 tis. za měsíc, tak se pojistné neplatí a daň je srážkou, takže se pak už nikdy a nikde neřeší. Prostě vám strhnou 15% z hrubé mzdy a tím to skončí.