Reis

Jizva po operaci

Jsem tři měsíce po operaci plic, zůstala mi jizva 16 stehů v oblasti mezihrudí.Jizva je pořád stále červená.Poslední týden začínám chodit více na sluníčko a slunit se,ale po slunění jizva bolí, je to v pořádku?Jak ji ošetřovat?Stačí pouze mazat krémy na opalování s vysokým faktorem a dále mi bylo doporučeno obyčejné sádlo?A kdy je správná doba začít s laserem?

Nejlepší odpověď
iwrana

Opalování bych vynechala,sádlo je na jizvy dobré a ještě lepší dojít do lékárny a pořádat o mast přímo k ošetřování jizev.

Další odpovědi
hanulka11

Na sluníčko nechoďte zvlášť tak brzy po operaci .Jizvu slunci vůbec nevystavujte. To by vám řekl i lékař .Sádlem ji mažte -jizva zbledne a nebude červená ,ale nebude to hned.

Málče

Mě se osvědčila měsíčková mastička,kterou zakoupíte v lékárně.