Ježíš je jméno ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Ano. Jméno Ježíš znamená Vykupitel – Spasitel. Toto jméno obdržel sv.Josef od anděla (Mt 1,21). Příjmení se tehdy neudávalo, ale místo bydliště nebo jméno otce nebo významných předků, tedy Ježíš z Nazareta, syn Davidův. / Kristus je přídavek jako např. Karel Veliký/ a znamená Pomazaný – Mesiáš. Pomazáni byli tehdy proroci, kněží, králové. Proto křesťané užívali znamení XP pro jméno Christos v řeckých písmenech XP. :-)

Zdroj: http://postoloprty.farnost.cz/ duchovni-slovo/katecheze/jezis -kristus-pravy-clovek/

Další odpovědi:

Zlatý

Ano, je to jméno a moje, protože jsem přišel jednou z hospody a manželka mi říká: Ježíši, ty zase vypadáš! :-)

Bronzový

Jde původně o běžné hebrejské jméno, které mohlo znít jako Jehošua, Jošua, Ješua ap. Ve východním středomoří bylo zkomoleno na Ísa a podobně, v latině se zapisovalo Iesus. A z toho vznikly různé formy jako Ježíš, Gesù [dže ٰٰzú], Jézus atd. Ve španělský mluvících zemí je to i dnes běžné jméno Jesus [chesus]. Jinde se jako běžné křestní jméno nepoužívá. Možná z náboženského důvodu, že nikdo není hoden nosit jméno Ježíše Nazaretského. Ale právě Španělsko je dosud silně katolicky zaměřené, takže nevím ...

Zlatý

Je to vlastní jméno hebrejského původu, co by to mělo být jiného? Zaměstnání?

Diskuze k otázce

Stříbrný

ivzez

Marci,
opakovaně jste opsala text,
aniž byste správně citovala.

Doplňte svou odpověď!!

Zlatý

barbakan

Lamalam, ono to může být i příjmení!

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4389
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.