agnesmi

Jezdím trasu české budějovice-havlíčkův brod, přes jihlavu. bude mi studentská sleva platit i tehdy, když pojedu z brodu

Doplňuji:
do budějovic přes prahu? děkuji

Odpovědi
Lucijej

Studenská sleva ti platit bude, je jedno, jakou trasou pojedeš.

odpomass

Zeptej se u svého dopravce na infolince, nebo na přepážkách.
Doplňuji:
Jinak pokud máš na studentskou slevu z Budějovic do Brodu (nebo naopak, to je jedno), tak by mělo být jedno, jestli přestupuješ v Jihlavě, nebo v Praze. Pokud vím, kupuješ si prostě jízdenku z Havl.Brodu do Č.Budějovic, pokud to není uplně mimo a jsou ty přestupy víceméně při cestě, tak by to vadit nemělo…

Výletník8

Nikoli, alespoň pokud jde o žákovské jízdné, které se dává na průkazku potvrzenou školou (slevy ISIC, která se dává na některých dálkových linkách, se to netýká, ale protože udáváte trasu, nebude to tento případ). To se přiznává pouze pro trasu nejkratší nebo časově nejvýhodnější, což trasa přes Prahu rozhodně není.

Zdroj: http://www.mfcr­.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/ce­novy-vestnik_2012-13.pdf