Avatar uživatele
anvodak

Jestliže zemře můj bratr, zůstane jeho žena, i když se znovu vdá, stále mojí švagrovou?

Přesněji řečeno bratrova vdova.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? (O_o), Gonfaloniér před 2080 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

To je trochu specifická situace, pro kterou myslím nemá obecná čeština jednoznačné řešení. Švagrová není pojem, který je nějak oficiálně definovaný, např. v zákoně, tudíž, pokud jí to nebude vadit a vy jste zvyklý, říkejte jí klidně nadále švagrová.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Gonfaloniér

Četl jsem román, kde hl. hrdina přišel o bratra a jeho vdově stále říkal švagrová – nebo jako ji stále byla, on sám jí tak neříkal. Ale je to jen román, nevím jak to může být ve skutečnosti.

Ale jsem toho názoru, že už po smrti nejsou v žádné rodinném příbuzenstvu (nemají pro sebe už žádné pojmenování – švagr, švagrová). Je to jako když se manželé rozvedou – jsou to sice exmanželé, ale to se nějak tak nepočítá, takže v případě švagrové po zesnulém to je jen bratrova vdova nebo možná exšvagrová.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Moje chápání je takové, že dokud bude vdova, je to švagrová. Pokud se znovu vdá, tak už ne.

BTW: Podle starých židovských zvyklostí, pokud by neměli děti, byl byste povinen jí dítě udělat sám, aby „bratrovo jméno nebylo vymazáno z Izraele“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek