dudu

Jestli je to pravda, je to chmurná vyhlídka nebo další poplašná zpráva?

Počasí jako by nebralo konce, sněžení, nízké teploty, tedy počasí, jaké bychom už v této době nechtěli mít. Za tento charakter počasí vděčíme ledovci o velikosti Polska, který se odlomil před měsícem od Arktidy a pohybuje se okolo jihovýchodního pobřeží Grónska, směrem k Islandu a na Faerské ostrovy. Ledovec při své cestě taje a výrazně ochlazuje okolní prostředí a vlivem proudění vzduchu z oceánu nad pevninu, se dostává chladný vzduch nad území Evropy.
Vzhledem ke značné rozloze, se ledovec rozpustí v průběhu června a to bude také znamenat pozvolný konec přílivu chladného vzduchu. Vědci z Mirgeringerr University v Helsinkách na základě modelu vypočítali, že chladný vzduch ovlivní proudění do střední Evropy natolik, že i po celý duben a květen se budou vyskytovat sněhové srážky, které bude střídat déšť a denní teploty se budou dostávat na maxima jen k 10 °C, průměrně se však bude pohybovat jen okolo 5 °C. V červnu se pak již citelněji oteplí k 15 ° C. Červenec a srpen bude sice chladnější, než je obvyklé, ale teplot okolo 20 °C se dočkáme. Do normálního chodu ročních teplot bychom se měli navrátit s příchodem podzimu a zimy.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Je nezvratnou pravdou, že počasí nebere konce. Mohu to potvrdit i z vlastní zkušenosti. Dokonce i sdělovací prostředky se uchylují v záplavě katastrof a neštěstí k zpříjemňujícímu kroku: Předpověď počasí je optimistická – počasí bude.

Další odpovědi
Standa T.

Tenhle vtípek pochází z Pocasicz.cz ale chybí mu na konci tyhle dvě věty:
Přejeme všem návštěvníkům krásné prožití Velikonoc
Vylekali jste se? Tak k tomu je třeba dodat jen jediné, „apríl“ :D

Zdroj: http://www.po­casicz.cz/aktu­ality/

huxa

jedním slovem-HOAX.

Určitě znáš kroupy-kdyby u nás na Moravě je občas doprovází i sněžení a není problém v létě při bouřce a teplotě kolem 10ti stupních chytat vločky na jazyk :)
Také u nás na Moravě už bylo kolem 20ti stupních, takže nic neobvyklého, že bude v noci nebo nad ránem kolem 5 stupních je také normální věc.