Jek pomoct bezdomovcům, když pomoc odmítají?

Dalo by se jím pomoct, lstí? Člověk, který má pevnou půdu pod nohama a jé ostřílen životem, by mohl tvrdit, že potřebuje jejích pomoc v řešení problému (za určitých podmínek). Dal by jím těžký úkol (práci) popřípadě ubytováni, investoval by do nich čas. Změnili by se? Jistě že ne všichni. Jak to vidíte. Šli by rozesmát děti do onkologického zařízení, pomáhat v domovech, závislým na drogách a tady to je na zváženi. Co myslíte?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Nijak.
Pomáhat lze jenom tomu, kdo o pomoc stojí.

"Lest", přesněji podvod, podle mne
není vhodnou formou pomoci.

Další odpovědi:

Zlatý

paradoxne v spoločnosti, kde je preferovaný jedinec (i so svojimi ne/úspechmi) nad sociálnymi potrebami širších más, chcete zapojiť do sociálnych programov práve tých, ktorých spoločnosť podrazila?
nie všetci sa stali bezdomovcami z vlastnej vôle.

stačí si prejsť množstvo príspevkov na tomto webe, ktoré popisujú boj s veternými mlynmi byrokracie.
a priori je každý občan považovaný za vinného - a štátny aparát nezaujíma, že dotyčný potrebuje pomoc hneď teraz - nie až po posúdení vyplnených dotazníkov nejakou beztvárou komisiou za mesiac, dva.

a to je ten problém - štát si umýva ruky odkázaním na charitu (a ani tú nemôže vykonávať každý!).

a okrem toho si treba aj uvedomiť, že existuje skrytá chudoba - horšia ako bezdomovectvo, keď pracujúci človek za minimálnu mzdu nemôže žiť plnohodnotný život, lebo si musí vybrať - nájomné, školské potreby pre deti, jedlo, energie, ..., o dôchodcoch ani nehovorím.

ako teda chcete zaviesť sociálnu prácu v asociálnom štáte?

;-Q

preveďte pokus:
nájdite bezdomovca, ktorý chce bývať a pracovať.
okúpte ho, nakŕmte, naučte ho absolvovať prijímací pohovor, zaplaťte mu na pár mesiacov nájomné, kúpte oblek, ...

Pokročilý

takových 20-30% ano, ale zbytek ne. Pokud to chceš udělat, kontaktuj mě, docela mě to zajímá.

Zlatý

Je nesmysl nutit někomu něco, co odmítá.
Pomoc jsem zkoušela, ale za pomoc je považován pouze finanční dar.
Pokus byl pouze 1.
Známí zkoušeli také, v jiném městě, a také nepochodili.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2729
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 479

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.