Pokročilý

jedná se o závažný kožní problém? a co s tím? více v popisu

na chodidlech v ,,nášlapné'' části za prsty jsem objevila takové tmavé tečky, jejichž povrch je místo normální kůže trochu hrubší, jako když máte ztvrdlou kůzi na patách. někdy když běžím ze schodů tak to i bolí. ted jsem jednu tečku ale bez tvrdé kůže našla na ruce-dlani pod prstem. co s tím a jak se mi povedlo k tomu přijít? musím nutně za doktorem? znáte nějakou domácí léčbu nebo přípravky z drogerie případně lékárny?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já bych řekla, že jde o bradavičky. Ty se dají jednorázově odstranit tekutým dusíkem u lékaře, ale existuje i spoustu přípravků v lékárně na domácí užití.
Rozhodně nejlíp uděláš, když si zajdeš na kožní. Ono se špatně léčí, když ani nevíš o co jde.

Další odpovědi:

Pokročilý

Určitě skoč k doktorovi , protože my ty tečky nevidíme. I kdyby jsme je viděli , tak ti to neřekneme lépe , než tvůj lékař ! :)

Netuším, jak Tvoje problémy vypadají. K lékaři určitě nemusíš (k tomu Tě skutečně nikdo donutit nemůže), ovšem následky si potom připiš sama sobě. Pokud se objeví něco nenormálního (a toto nenormální je) a navíc to obtěžuje, tak neváhej a k doktorovi zajdi.

Zlatý

Jsou to bradavice. Zejména na těch nášlapech se jich bez doktora nezbavíš !!
Dříve se to vypalovalo, jak se to dělá nyní nevím. Vypalování ale nebolelo neboť ve zrohovatělé nášlapové části není cit.

Stříbrný

Jak píše Lucíjej, budou to zárodky bradaviček, to znamená, že porostou a pak se jich budeš obtížně zbavovat. Objednej se raději ihned na kožní, popiš problém a požádej, jestli bude třeba je vypálit, aby si na tebe lékařka udělala trochu víc času. Vypalování tekutým dusíkem nebolí, necítíš to

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.