doktorphlox

Jedna pravděpodobně stupidní otázka, ale… Co se stane s mlékem když není kráva podojena? :D

Asi je to hloupé, ale tak mě to napadlo, když přemýšlím že kráva je jako dar od Boha pro lidi. Že zrovna produkuje nejedovatou chutnou tekutinu kterou nejen rádi pijeme, ale také jí potřebujeme například do pečení, vyrábíme z ní síry, másla apod. Jaká náhoda že to není prudký žíravý jed. 😁

Nejlepší odpověď
coco

Tak to ti řeknu naprosto přesně: buď sesamovolně spustí ze struku,to v lepším případě,v horším dostane kráva zánět vemene,velmi bolestivé onemocnění.Vemeno se muselo mazat smradlavou mastí a mléko šetrně odstřikovat ručně.Takové mléko obsahovalo hrudky sražené bílkoviny a velkou spoustu bakterií.

Další odpovědi
quentos

otázka byla položena na boards.straig­htdope.com a podle respondenta by se usazeniny z mléka postupně ukládaly na stěnách vemena, což by ho nakonec infikovalo a daná kráva by zemřela. Většina krav je však domestikovaných a zvykla si na pravidelné dojení, takže těm to nehrozí.

Co se týče té menšiny krav, které domestikovány a tím pádem ani dojeny nejsou, prý se jejich produkce mléka postupně snižuje, až nakonec úplně ustane.

Zdroj: http://boards­.straightdope­.com/sdmb/show­thread.php?t=241320

doktorphlox

Šlo mi hlavně o to, že kráva je stvořená pro dávání mléka, a co by bylo, kdyby lidé nebyli a neměl by jí kdo dojit.

kapka

Kdyby lidi nebyli, nesebrali by jí hned po porodu tele a to už by se o vyprazdňování vemene postaralo. Kráva by nebyla šlechtěná pro vysokou produkci mléka a dávala by ho přesně tolik, kolik ho tele potřebuje.

elektrikář

Pamatuji se jako dítě na statku, když selka nepřišla přesně ve 12 z pole jak krávy dávali hlasitě vědět že je jejich čas.