Zvědavý

Jediná dcera anglického krále.

Kdyby měl král jen dceru měla by titul Princezna z Walesu ??

Nejlepší odpověď
sassan

Ve skutečnosti tento Titul nemá žádnou souvislost s tím ze které části osoba která je jeho držitelem pochází.

Jedná se o odvozeninu z mužského titulu Princ z Walesu.Titul se poprvé objevil koncem 13.stol.kdy jej slavný Anglický král Eduard I."bíjec skotů"zavedl v souvislosti se svým záborem Walesu čímž navázal na tamější titulaturní zvyklosti.Od té doby byl titul vyhrazen pro osobu se kterou se počítalo jako s dědicem trůnu.
Ženská verze Princezna z Walesu byla pak určena pro manželku tohoto kralevice Prince z Walesu.Z toho důvodu by králově dceři z hlediska tradičních zvyklostí tento titul nepříslušel.Zaj­movostí je že když už otec současné královny věděl že ho dcera na trůnu nahradí,jeho rádci mu navrhovali ať Alžbětě titul Princezny z Walesu udělí ale odmítl to s tím že je to přeci titul určený pro manželku královského dědice nikoli pro královskou dědičku samotnou.

Další odpovědi
quentos

Princezna určitě, ale proč zrovna z Walesu – záleží přece na tom, ze které části GB pochází, může být zrovna tak ze Skotska nebo Severního Irska.