mikki

jeden potrebuje na uklid pokoje 6 dnu,druhy 12 dnu,kdyz budou pracovat dohromady jak dlouho budou uklizet?

Matematicky priklad.

Nejlepší odpověď
baghira

4 dny.
Za jeden den první uklidí 1/6 = 2/12 pokoje, druhý 1/12. Celkem za 1 den oba uklidí 3/12 pokoje, takže celý pokoj za 4 dny.

Další odpovědi
Drap

Uklízí ale dva, takže výsledek bude 4,5 dne

socra

Jak to může být 9 když jeden to uklidí za 6, jako že by ho ten druhej zpomaloval? Ještě to podělit 2, takže 4,5.

terry

Kamionacka09 výsledek správně podělila 2.
Vy počítáte, jako by uklízeli 4 ☹.

Kamionacka09

12+6=18 18:2=9 Dohromady budou uklizet 9 dnu.

terry

No jo, matika nikdy nebyla má silná stránka. Ale utěšilo mě, že ná je takových víc. 🙂

manon

Nic si z toho nedělej, i mistr tesař se někdy utne :)

anonym

Netuším, kdo to takhle krásně vyčistil, ale takhle by to mělo vypadat. Takže moje díky tomu, kdo se takového úkolu ujal. Pokud se tohoto úkolu zhostil někdo z těch, kteří napsali chybnou odpověď, tak máte mé uznání a díky.

bolak

viktor čistič přijel :)))

manon

Někdy je to prospěšné :)

bolak

no smazal sem jich 5, a pak už tam zbyla jen terry, ale protože reagovala na někoho z vyčištěných, tak její odpověď zněla vyloženě pomateně :))

jestli byla nějaká situace, kde bylo nutný tu stříbrnou placku konečně využít, tak to byla tahle :)

nešikovný maso musí pryč..

manon

Někomu to stříbro svědčí :)

bolak

jj, a stejně se vrátily zpátky.. :) tak znova a uvidíme..

manon

terry: To podělení dvojkou u kamionacky je pouze spočtením průměrného času, který by potřeboval na práci jeden uklízeč.

huxa

:D bodíček pro terry za to, jak mě rozesmála :D