Kryšpín

Je zapotřebí měnit název ulic a náměstí jenom v Praze?

Na př. Brno a Ostrava Malinovského, Čapajev, Revoluční gardy, Pohraniční stráže, Průkopníci, Ant. Zápotocký a další. V Praze bude přejmenována Koněvova, tudíž by i další města měla zapracovat na změně.

Nejlepší odpověď
elkon

Není potřeba měnit žádné názvy, to se jen politická garnitura předvádí.

Další odpovědi
Rocker

Není to zapotřebí ani v Praze,jen zdejší politici se chtějí zviditelnit.Mis­to,aby řešili skutečné problémy,přej­menovavají ulice,na nic jiného že nezmůžou.

Kelt

Potřeba to určitě není. Jednu dobu tyto lidi oslavujeme jako naše zachránce, pak na to zapomeneme a považujeme je za nepřátele lidstva. A přitom tato fakta jsou známá. Ale zeptejte se lidí, kteří v té ulici bydlí, zda ví něco o tom člověku, kdo to byl a co dělal. Lidem je to jedno, nezajímá je to. Ale že se kvůli tomu budou měnit doklady plus další zbytečnosti? Proč.

Pepa25

Jako obvykle trochu kecáte. Koněvova ulice je kromě Prahy v 7 dalších městech (Ostrava, Mladá Boleslav a městav severních Čechách). Jiná města už ulice po Koněvovi dávno přejmenovala, třeba Brno (nyní Vídeňská).
Žádná ulice Malinovského v Ostravě není, v Brně je Malinovského náměstí. Čapajevova je v Ostravě, ulice Revolučních gard je v Bezdružicích v Sudetech. Ulice Pohraniční stráže mají v několika pohraničních městech, Průkopníků / Průkopnická je neutrální název. Antonína Zápotockého mají v Klémových Dědicích.
Takže když to shrnu: města dávno zapracovala na změně, výjimkou jsou Ostrava, severní Čechy a pohraničí. V Praze je jen ta Koněvova. Když to chtějí, ať si ji Pražáci přejmenují. A v pohraničí ať s nechají skanzen …

Ametyst

Není nutné, aby se “zbytek republiky” opičil po progresivní Praze v rámci kultury mazání a gumování. V Praze je nejvíc byrokratů na m2, tak vymýšlejí lejstra.

Kryšpín

Já bych navrhoval nějaké názvy který vydrží alespoň 300 let. Na př. Aktivistů, Zelená, Auto elektrifikace nebo nám. Markéty Adamové Pekarové a pod.

WordPress

Ti, co jsou nahoře mají moc, a tak mění názvy nebo něco jiného