Filip84

Je za „rozvodem“ vina na straně „manželky“ nebo tchýně? 😃

Rozvod je v uvozovkách, protože je jím míněn rozpad partnerskýho vztahu, manželka rovněž, je tím slovem míněna přítelkyně (je to parafrase vtipu, že za problémy v manželství je vždy vina u obou: jak na straně manželky, tak na straně tchýně! 😅).

Tady je příběh: https://www.li­fee.cz/dan-31-ze-pritelkyne-mluvi-sproste-mi-dlouho-nevadilo-ovsem-to-co-se-stalo-nedavno-ji-odpustit-nedokazu-d3970

Jasně. Je to popsáno z pohledu jedné strany, ovšem i tak se domnívám, že to má dostatečnou faktografickou hodnotu, aby se to dalo objektivně posoudit; já jen stručně shrnu to podstatné:

Kluk po rozvodu si nabalil holku z baru, se kterou si rozumí po všech stránkách, až na jednu: podle jeho subjektivního názoru holka mluví moc sprostě.

Jak sám přiznává, mluví tak celou dobu. Jemu to zpočátku přišlo, spíše, sexy, pak mu to začalo „trochu“ vadit, pak mu začalo vadit, že tak mluví před jeho synem, kterého má ve střídavé péči, no a nakonec, že tak mluvila před jeho bývalou manželkou, čímž se považuje za ztrapněného. V současné době je na způsob její mluvy až „alergický“.

Na základě toho je rozhodnutý se s tou přítelkyní rozejít.

Pro toto vezměme, že se rozejdou: na čí straně je vina na rozchodu? Tady je to jednoznačné! 😃

Nejlepší odpověď
paul1

Na straně přítele.

Já myslím, že chyba bude na obou stranách: manželky i tchýně. 🙂

Další odpovědi
Disraeli

Na straně přítelkyně.

Vždycky je to tchyně (myšlena výhradně matka manželky). Navíc může i za to, jak tu potvoru vychovala. Jaká matka, taková dcera… 😅 Chyby manželčiny = jsou chyby tchyně. ;)

Drap

Na straně nezletilého dítěte ve střídavé péči.

Opět špatná anketa, chybí jiná možnost. Nelze odpovědět.

Kazatel

Na straně nezletilého dítěte ve střídavé péči.

Filip84

Drap: Tak na ni neodpovídej: nikdo Tě nenutí! 🙄 Pořád dokolečka dokola. 🤦‍♀️

Drap

Ano, stále dokola. Jen debil si nezapamatuje, že anketa má mít i jinou odpověď

Disraeli

Až na to, že nemusí (to učí i v každém oboru statistiky – i na SŠ, kde se tím odborně zabývají). Není to žádné závazné pravidlo. „Jiná možnost“ se dávat prostě nemusí. NE-MU-SÍ. Netuším, kdes k tomu přišel, proč na tom až fanaticky lpíš a neustále na to upozorňuješ. Za jedno je to zbytečné, za druhé to ani není pravda.

Nedivím se, že autoři různých anket (zrovna tady) nedávají na výběr „jinou možnost“. Někteří uživatelé nic jiného zakliknout neumí – a to tazatele může nas_at (když chce ať si vyberou nějakou možnost). Je to každopádně na autorovi té ankety, jak si ji vytvoří a co tam dá. Není to navíc nic závazného a žádný výzkum. Nemá to výáznam. Může si tam dát, co chce.

Spíš je trochu na palici pod každou takovou otázku psát „chybí jiná možnost“.

Drap

V počátcích těchto stránek, když admin ještě pracoval, tak takové otázky mazal.

Filip84

Drap: Zase: minulost. 🙄 Co bylo: bylo – dřív bylo všecko, máslo bylo, mléko bylo, v Moskvě viděli i maso a výstava je putovní. Bylo: není, a kdo stál chvíli opodál, ten tam stojí dál! 🙄