zelí

Je vynálezce zodpovědný za svůj vynález?

Respektive jeho možné zneužití. Nebo jinak, když něco vynalezu, měl bych se zachovat tak, aby můj vynález nebyl zneužit v neprospěch lidstva? Nebo vynalezením práce vynálezce končí a dál je to na ostatních?

Nejlepší odpověď
gecco

Právně vynálezce zodpovědný za případné zneužití vynálezu není…
Morálně – to záleží na každém jedinci – třeba Nobel těžko nesl to, že jeho vynálezů bylo použito k výrobě munice…
😉

Další odpovědi
setapouch

Auto zachraňuje životy – sanitka, hasiči… Auto navedené na autobusovou zastávku životy bere.

Vynálezce ani výrobce nenese odpovědnost za zneužití jejich předmětu, to je na jednotlivcích.