louskáček

Je výhodnější chovat se ekonomicky, nebo ekologicky?

Nejlepší odpověď
xxx3

často záleží na časovém horizontu. Chovat se ekologicky může být v tom krátkodobém nevýhodné a v dlouhodobém zase výhodné. Když si lidé „zasviní“ životní prostředí, tak v krátkodobém horizontu můžou ušetřit (třeba díky tomu, že snadnější než recyklace je skládkování) v dlouhodobém nebudou mít kde žít, případně budou trpět kvůli vyššímu znečištění.

Další odpovědi
Psychotic

Pro jednotlivce vždy ekonomicky. Ekologicky se může chovat jen z přesvědčení, ale „výhodné“ to asi nebude nikdy.

Pro firmy a společnost se to často nevylučuje, právě naopak, ekologické chování může být velice dobrá investice do budoucna. Ale i tak bych řekl, že ekonomika vede ve „výhodnosti“. Kromě toho soukromé společnosti, které pro zisk doslova existují, bude těžké přesvědčit, aby volily ekologii oproti ekonomice.

Drap

Poku nejsi multimilionář, než de chovat ekonomicky. Tak jak je nastaven současně svět se všichni chovají ekologicky proto, aby nepřekročili zákon.