valerietunov

Je vhodná kastrace pro psa?

Mám pejska a jsou mu 4 roky není zlí ale když se bojí tak se někdy uchyluje k agresivnímu chování (četla jsem že to kastrace často řeší) ale funguje to tak i u toho když se pes bojí (Př. Když je ohňostroj tak běží do koupelny a tam vrčí, cení zuby a sestru už i kousl) Zajimalo by mě jestli kastrace vyřeší tento problém případně v čem to vašemu psovi pomohlo
Děkuji za odpovědi.Hezký den Valerie

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud se bojí, bude se bát i nadále. Některé agresívní projevy se tím mohou, ale nemusí potlačit. Osobně jsem proti kastraci psů. Neni to přirozené a ani nikomu z nás by se nelíbilo být vykastrován.

Další odpovědi
Alesh

Spíš bych zkusit něco jako http://www.psycho­log-psu.com/ .

Zdroj: http://www.psycho­log-psu.com/

HankaKCB

Kastraci psa nelze brát jako řešení jeho psychických problémů. Nevylučuje sice mírnou změnu povahy a zklidnění, ale příčinu problémů to nevyřeší. Pokud ji ale chcete také z jiných důvodů (například 100% záruka, že pes nebude příčinou nechtěných štěňat), mohu Vám ji jedině doporučit. Není to nikterak velký zásah do psího organismu a rozhodně mu to neublíží.
Ohledně druhé odpovědi, hlavně to ne. Ten člověk, na kterého jste dostala odkaz od Aleshe, to nemá v hlavě v pořádku.
Pokud mi do zprávy lépe popíšete chování Vašeho psa, můžu Vám poradit cvičení, která by měla jeho negativní chování zlepšit :)