?!

Kastrovat dvouletého psa?Mám psa boloňáka 2 roky starého, stále něco ohryzává,zvláš­ť,když je sám doma,dostal jsem radu,

nechat ho vykastrovat.Nejsem si jistý,jestli to opravdu pomůže a naopak mám obavu,aby z něj nebyl jen „líný a tlustý eunuch“. S chovem psů nemám žádné zkušenosti, ale je to můj kamarád a chci pro něj jen dobře.Výchovný výprask nemá žádný výsledek,jen je nějakou dobu bojácný a nedůvěřivý.Díky za radu.

Nejlepší odpověď
anonym

Nevím co si mám představit pod pojmem kultivované řešení ani pod pojmem výchovný výprask.V tom prvním případě se jedná pravděpodobně o špatné použití cizího výrazu a pod tím druhým jen zoufalý pokus o nápravu věcí již dokonaných.Pokud psa trestáte za to,co před nějakou dobu učinil,je to zbytečné a nedivím se,že je pak nějakou dobu bojácný a nedůvěřivý.Pes se nudí a baví se tím,že něco ničí.Pokud budete odcházet z domova,odstraňte z jeho dosahu vše,co by mohl ničit.Omezte mu prostor,někdo na určitou kratší dobu psa omezí v pohybu např.ohrádkou atd.Někdo dá psovi náhubek.Kastrace v tomto případě nepomůže,jedná se o zlozvyk.Kastrace je v hodně případech vhodná a předsudky,které většinou solidárně sdílejí s kocoury a psy pánové,není na místě ale řeší jiné potíže.Kastrace je běžný zákrok,který neučiní z vašeho psa tlustého eunucha,jak se obáváte,ale nebude trpět při každém hárání nějaké fenky z okolí,ztratí teritoriální pud dominatní chování,ale hlavně s ním nebudou cloumat hormony.To,co nikdy nepoznal,mu chybět nebude.Pokud se nechcete zabývat chovemj a váš pes by kryl jen jednou-dvakrát za život,ulehčíte jemu i sobě když jej vykastrovat necháte.A o ži­votosprávě a péči o kastrovaného psa se dozvíte vše podstatné u veterináře,který zákrok provede aby nenastaly komplikace,kterých se obáváte. :D

Další odpovědi
Drap

Pes to dělá proto, že je zřejmě dlouho sám a nudí se. Pokud bude mít dostatek jiné zábavy nebude hryzat věci a ničit zařízení bytu. Je třeba se mu více věnovat delší ptrocházky, cvičit sním a připravit mu vhodné hračky.
Neni jisté, že kastrace toto vyřeší. Tobě by se kastrace taky určitě nelíbila , tak proč to dělat psovi ?
Já bych to svému psovi nikdy neudělal

hanny 2

Souhlasím s Drapem – nezdá se mi to jako rozumné a kultivované řešení!