Kastrovat dvouletého psa?Mám psa boloňáka 2 roky starého, stále něco ohryzává,zvlášť,když je sám doma,dostal jsem radu,

nechat ho vykastrovat.Nejsem si jistý,jestli to opravdu pomůže a naopak mám obavu,aby z něj nebyl jen "líný a tlustý eunuch". S chovem psů nemám žádné zkušenosti, ale je to můj kamarád a chci pro něj jen dobře.Výchovný výprask nemá žádný výsledek,jen je nějakou dobu bojácný a nedůvěřivý.Díky za radu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Nevím co si mám představit pod pojmem kultivované řešení ani pod pojmem výchovný výprask.V tom prvním případě se jedná pravděpodobně o špatné použití cizího výrazu a pod tím druhým jen zoufalý pokus o nápravu věcí již dokonaných.Pokud psa trestáte za to,co před nějakou dobu učinil,je to zbytečné a nedivím se,že je pak nějakou dobu bojácný a nedůvěřivý.Pes se nudí a baví se tím,že něco ničí.Pokud budete odcházet z domova,odstraňte z jeho dosahu vše,co by mohl ničit.Omezte mu prostor,někdo na určitou kratší dobu psa omezí v pohybu např.ohrádkou atd.Někdo dá psovi náhubek.Kastrace v tomto případě nepomůže,jedná se o zlozvyk.Kastrace je v hodně případech vhodná a předsudky,které většinou solidárně sdílejí s kocoury a psy pánové,není na místě ale řeší jiné potíže.Kastrace je běžný zákrok,který neučiní z vašeho psa tlustého eunucha,jak se obáváte,ale nebude trpět při každém hárání nějaké fenky z okolí,ztratí teritoriální pud dominatní chování,ale hlavně s ním nebudou cloumat hormony.To,co nikdy nepoznal,mu chybět nebude.Pokud se nechcete zabývat chovemj a váš pes by kryl jen jednou-dvakrát za život,ulehčíte jemu i sobě když jej vykastrovat necháte.A o životosprávě a péči o kastrovaného psa se dozvíte vše podstatné u veterináře,který zákrok provede aby nenastaly komplikace,kterých se obáváte. :D

Další odpovědi:

Zlatý

Pes to dělá proto, že je zřejmě dlouho sám a nudí se. Pokud bude mít dostatek jiné zábavy nebude hryzat věci a ničit zařízení bytu. Je třeba se mu více věnovat delší ptrocházky, cvičit sním a připravit mu vhodné hračky.
Neni jisté, že kastrace toto vyřeší. Tobě by se kastrace taky určitě nelíbila , tak proč to dělat psovi ?
Já bych to svému psovi nikdy neudělal

Zlatý

Souhlasím s Drapem - nezdá se mi to jako rozumné a kultivované řešení!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.