DusanOrlik

Je v kraji Vysočina nějaká ochrana přírody?

např.:CHKO,NP nebo nějaké jiné chráněné oblasti.

Nejlepší odpověď
iTRAS

Ano, samozřejmě. V kraji Vysočina se rozkládá CHKO Železné hory a Žďárské vrchy. Maloplošných zvláště chráněných území je zde také požehnaně, viz odkaz:

http://drusop­.nature.cz/os­t/chrobjekty/chrob_fin­d/index.php?fra­me=1&TYPVYSTU­PU[]=drusop&h_npr=1&­h_npp=1&h_pr=1&h_pp=1&h_­kod=&h_nazev=&h_or­gan_oochp=&h_kraj­=CZ061&OKRES=&OR­P_ICOB=&POVOB_I­COB=&h_obec=&h_ku=&h­_submit=Vyhle­dat

Další odpovědi
venkovan

Zajdi na svůj nejbližší úřad kde bydlíš, či která oblast tě zajímá a měli by ti tam říci kde jsou k tvému bydlišti nejbližší zvláště chráněná území, památné stromy apod. Zpravidla když si najdeš na webu kraje Vysočina odbor životního prostředí, tak tam najdeš i seznam. A nebo na webu www.aopk.cz.
Ale ve své podstatě – chránit je třeba všechnu přírodu ale s rozumem, ne s demagogií.

Sonka Pop

Holky, jak je v tom resortu Sněžné s vyžitím pro děti? Je tam nějaká možnost? Já nevím, nějaké hřiště nebo možnost výletů?

Pajka.111

Jojo, my tam byli s rodinou a super :) I pro děti fajn :) Toho bych se nebála :)

XenieRo

Prosím tě a byli jste v resortu Sněžné i v zimě? Jak je to tam s možnostmi lyžování?

Pajka.111

Jasný :) Nějaký tipy na výlety jsou přímo na jejich stránkách https://www.resort-snezne.cz/tipy-na-vylet. Koukala ses tam? :)

XenieRo

Ahojky ano ano :) V létě tam budou animátoři pro sěti, což je senzační. My tam právě jedeme a je super, že po dni s dětmi, kdy se vátíme na ibytko, mají pak ještě vyžití :)

Pajka.111

Ahoj všem, měla bych dotaz. V létě bychom se chtěli jet podívat na Vysočinu. Jsou tam krásný lesy, čistá příroda. Hledáme ale ubytování. Jaké byste doporučili? Díky moc.

SuzanKa

No a byli jste tam teda? Jak se vím to ubytko v resortu Sněžné líbilo?

XenieRo

Ahoj, my máme vysočinu hodně projetou a osobně se nám nejvíc líbilo v https://www.resort-snezne.cz/, takže ten můžeme určitě doporučit :)

SuzanKa

Ahojky, to jsem moc ráda, že jsem našla někoho, kdo má s resortem Sněžné zkušenosti :) My bychom se tam chtěli vypravit v létě, tak hledám recenze :)

Pajka.111

Ahojky, tak co, byli jste v resortu Sněžné v létě? My teda ano a jako vždy, nádherná dovolená. Teď se tam chystáme i v zimě. Kam v zimě vyrážíte vy?

Pajka.111

Tak já jsem se koukala na jejich net a už máme objednanou dovolenou :) Mají to tam moc hezký, i tu restauraci mají novou. Už se těšíme moc.

XenieRo

Já na jejich webu oceňuju seznam těch výletů https://www.resort-snezne.cz/tipy-na-vylet. To nám hodně pomohlo a můžeme si vše perfektně naplánovat. Jinak super je tam i vyžití pro děti. Ti animátoři jsou senzační.