Pokročilý

Je v dnešní době dobré být učitelkou? (konkrétně MŠ)

Příští rok dělám přijímačky, a chci jít na střední pedagogickou, protože hodně ráda pracuji s dětmi... :-) Konkrétně chci učit v MŠ nebo být chůva, jenže ty už dneska nikdo nepotřebuje, a já navíc mám radši malé děti, ty větší jsou drzé... :-/ Jenže třeba taťka si myslí, že než bych vystudovala, tak už mi bude tohle vzdělání na nic... Mamka zase tvrdí, že na učení jde už v dnešní době málo lidí, a tak že budu mít vysoký plat... U nás všichni jdou na obchodku, hotelovku, pár lidí na policejní nebo vojenskou... Já bych prostě chtěla pracovat s dětmi... Ale vyplatí se to dneska ještě?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

No obecně střední pedagogická škola nic moc, chtělo by to pak ještě pokračovat na vejšku, aspoň na bakalářský obor, vzhledem k tomu, že v mateřinkách už vyžadují VŠ.
A jestli se to vyplatí......děti budou vždycky a vždycky je bude potřeba pohlídat, k tomu by byla dobrá průprava během školy vycstovat do zahraničí jako au pair.(na střední až ve střeťáku, většinou chtějí už plnoleté chůvy). Kamarádka to takhle udělala - na rok odjela jako au pair, pak se vrátila dodělat si maturu a poté zas jela zpět do zahraničí, kde vystudovala vejšku a teď tam pracuje a je za vodou.

Další odpovědi:

Bronzový

Pokud máš vztah k malým dětem,tak ano.A dnes už jsou i rodiny,které si pořizují domů chůvu,aby se i žena mohla věnovat svému zaměstnání.Ale nezbohatneš.Na škole mají kantoři více

Zlatý

Dobrá je každá práce, která je pro člověka nejen zaměstnáním, ale i láskou. Peníze nejsou v životě nejdůležitější i kdy bez nich se žije špatně, ale v zaměstnání tráví člověk v produktivním věku 1/3 života. Podle toho můžeš zvolit.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2417
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.