Je v Chorvatsku podél pobřeží/pláží v moři stále tolik ježovek?

Docela by me to zajimalo, vzhledem k tomu, ze bych se tam letos mohl po dlouhe dobe podivat. Pamatuju si kdy jsem jako dite musel povinne nosit gumove boty do more. Jezci byvali obcas viditelni zkrz vodu. Slapnout na nejakeho jezka musi asi hodne pokazit dovolenou. Lovi/sbira nekdo ty jezky? Nevim presne z jakeho duvodu. Mozna ochrana obyvatel a nebo se ti jezci daji nejak zpracovavat? Jist? Pestovat? :) Vim, ze se dali nachazet i jezovky bez bodlin a vypadalo to jako docela pekna dekorace, az na ten zapach. Ten se ovsem casem vytraci.
No asi si nejake boty stejne sezenu. Clovek nikdy nevi, co se muze stat.

Odpovědi
petra15

Ani za nic bych do Chorvatska nejala…Kdyz uz na to nemás, nekam jet(nebo proc tam jezdíte), tak jed aspon na Rujánu, tam je pekné more, jak písek – na rozdíl od Chorvatska – tak i pod vodou to vypadá, skoro jako v tropech, a zádná haved…a v Nemecku je vsechno korektní, a né jako u tech jugocikánu…:-)xD

zzzzz

Ježci jsou spíš na severu, kolem Makarské jich moc není.
Miluju Chorvatsko, je tam krásně:-))) Pronajímáme si tam apartmán na 2 týdny každý rok. Nejvíce se mi líbila Brela. Ježka jsem tam neviděla.